Materiał Partnera

Meble kuchenne w pełni funkcjonalne – tylko na wymiar

Meble kuchenne w pełni funkcjonalne – tylko na wymiar

Kuchnia jest wszędzie: w domu, w siedzibach firm oraz w maxi formie zaplecza kuchennego w punktach gastronomicznych. Jej obecność to nie tylko formalność to miejsce ciężkiej i efektywnej pracy, polegającej na przygotowaniu posiłków. Podczas ich wykonywania stosuje się  różne obróbki produktów wyjściowych: siekanie, tarcie, krojenie oraz techniki: gotowanie, smażenie, pieczenie, duszenie. Wszystko to przy użyciu siły rąk w połączeniu z urządzeniami kuchennymi. Dlatego też kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna i ergonomiczna.

Kuchnia będzie funkcjonalna, jeśli zostanie wykonana od początku do końca w przemyślany sposób. Aby była ergonomiczna, najlepiej by została indywidualnie dopasowana umeblowaniem i sprzętem AGD pod końcowego użytkownika.

Korzyści z przygotowania kuchni z indywidualnym projektem

Indywidualny projekt kuchni daje nam następujące korzyści:

  • W pełni wykorzystuje dostępną przestrzeń,

  • Dostosowuje rozwiązanie do potrzeb i gustu właściciela,

  • Dopasowuje się do planowanego sprzętu AGD,

  • Pozwala na utrzymanie dowolnego stylu wizualnego,

  • Obniża koszty wyposażenia kuchni.

Wykorzystaj każdy milimetr wolnej przestrzeni

Meble na wymiar to pełne wykorzystanie dostępnej przestrzeni użytkowej kuchni. Często pomieszczenia te są zbyt małe, jak na potrzeby osób w nich pracujących. Indywidualny projekt kuchni na wymiar potrafi zniwelować ten problem, wyciągając przysłowiowe 110 procent funkcjonalności z aranżacji. To nie tylko wielorzędowe szafki o różnej głębokości i funkcjonalności, ale też pełna ich funkcjonalność w narożnikach czy pod zlewem. Blaty robocze mogą być składane na czas największych prac, by później nie zajmować cennego miejsca. Głębokość szafek może być różna, a ilość szuflad dopasowana do ilości przechowywanego w nich sprzętu drobnego. Przykładem firmy produkującej funkcjonalne i zarazem estetyczne meble kuchenne jest firma DEL-MEBEL Pracownia Meblarska.

Układ mebli i zawarte w nich rozwiązania powinny być ustalone z użytkownikiem na zasadzie wysłuchania jego potrzeb i jak najlepszego doradzenia układu wykorzystującego zasadę trójkąta. Mówi ona o odpowiednim - względem siebie - rozmieszczeniu zlewozmywaka, kuchenki i lodówki. Praktyczna kuchnia powinna brać pod uwagę:

  • zakres najczęściej prowadzonych prac kulinarnych,

  • ilość osób gotujących,

  • ich osobiste preferencje,

  • ich wzrost.

Jeżeli miejsce na to pozwala, powinno się wykonać w obrębie kuchni (lub w niedalekiej odległości) przynajmniej małą jadalnię, w takim samym stylu.

Stwórz niezapomniane wnętrze z urządzeniami i meblami do zabudowy

Stosowany dziś sprzęt AGD coraz częściej bywa w produkowany w wersji do zabudowy. Rozwiązanie to daje bardzo korzystny efekt estetyczny, wymaga jednak większych umiejętności instalacyjnych, celem zamocowania na nich frontów meblowych, wykonanych pod konkretny wymiar. Urządzenia mniejsze, lecz stale używane powinny mieć zaprojektowane swoje stałe miejsce postoju, które powinno być łatwo dostępne, wygodne i nie powodować ograniczeń w użytkowaniu bądź czyszczeniu sprzętu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz