Materiał Partnera

Meble kuchenne w niestandardowym wymiarze

Meble kuchenne w niestandardowym wymiarze

Kuchnia to miejsce, w którym nie tylko gotujemy, ale też przechowujemy wszelkie akcesoria związane z tą czynnością. Garnki, talerze, kubki czy sztućce – wszystkie muszą znaleźć swoje miejsce. Liczba kuchennych sprzętów definiuje wielkość zabudowy, ale czy zawsze? Okazuje się, że tak jak potrawy, tak i sama kuchnia jako pomieszczenie również może być indywidualna i niekoniecznie musi być wyposażona w gotowy zestaw mebli ze sklepu.

Kompaktowe rozwiązanie

W przypadku, gdy wnętrze naszego domu lub mieszkania znacząco ogranicza przestrzeń, jaką możemy przeznaczyć na miejsce do gotowania, niekoniecznie jesteśmy skazani na małą liczbę mebli i redukowanie wyposażenia. Mała powierzchnia również może stanowić podstawę do posiadania w pełni funkcjonalnej i stylowo skonstruowanej kuchni. Jeśli więc mamy np. dużo garnków i patelni, sprzętów, które zajmują sporo miejsca, zdecydujmy się na takie zaprojektowanie kuchennej zabudowy, by jednocześnie ograniczyć powierzchnię na rzeczy o mniejszym gabarycie. Sztućce nie potrzebują bowiem obszernej szafki, a zmieścić je można nawet w wąskiej szufladzie. W aranżacji należy wypracować kompromis – nie jest to jednak możliwe w przypadku standardowych zestawów mebli. Kuchnie na wymiar są w tym wypadku świetnym rozwiązaniem, które pozwala na dokładne rozplanowanie każdej szafki i szuflady w sposób dostosowany do naszych potrzeb. Każdy taki projekt na zamówienie wykona firma Mito Anna Kłoczko. Warto najpierw dokonać dokładnego pomiaru pomieszczenia – pozwoli to na idealne rozplanowanie wolnej przestrzeni w taki sposób, by wykorzystać każdy jej fragment. Kompaktowa kuchnia to bowiem najwyższa funkcjonalność i inteligentne rozwiązania. Dopasowanie odpowiedniej liczby elementów kuchennej zabudowy jest w tym wypadku kluczowe – należy wybrać tylko najważniejsze komponenty. Dzięki  takiej aranżacji, nasza mała kuchnia będzie mimo wszystko gwarantowała swobodę i nie będzie przeszkodą przy realizacji najbardziej wymyślnych kulinarnych pomysłów.

Nie tylko kwadrat

Co jednak w przypadku, gdy pomieszczenie, które chcemy przeznaczyć na budowę kuchni, jest odpowiednich rozmiarów, lecz jego kształt jest nieszablonowy? Łukowate ściany, filary, rozmaite przeszkody składające się z elementów budowlanych. Tu również najrozsądniejszym wyjściem jest kuchnia na wymiar. Zaprojektowane z pomocą fachowca meble będą mogły dopasować się do najbardziej niestandardowych wymiarów. Konieczne jest tu jednak dokonanie bardzo szczegółowych pomiarów. Zadanie to warto zlecić firmie, która zajmie się także realizacją projektu. Pozwoli to na stałe konsultacje między nami a wykonawcą. Dzięki temu otrzymamy produkty najlepiej dopasowane do naszych potrzeb.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz