Materiał Partnera

Meble i fronty na wymiar – rynek meblarski w Polsce

Meble i fronty na wymiar – rynek meblarski w Polsce

Dzisiejszy rynek meblarski charakteryzuje się wykształceniem wielu wyspecjalizowanych pracowni projektowych, które oferują meble i fronty na wymiar. Dzieje się tak dlatego, że coraz więcej konsumentów, zamiast tanich i słabych jakościowo mebli z dużych oraz popularnych sieci handlowych, chce kupować wyroby indywidualnie zaprojektowane do ich wnętrz, a także pod ich gust.

Meble na wymiar

Meble na wymiar charakteryzują się najczęściej swoją wysoką jakością. Są one bowiem zaprojektowane dla danego zleceniodawcy i staranie wykonywane w procesach obróbki drewna i stolarki. Najlepsze pracownie zawsze przygotowują meble na wymiar po dokładanym zapoznaniu się z planem architektonicznym wnętrza, w którym zostaną one umieszczone, a także na podstawie precyzyjnych wytycznych klientów. Zaletą mebli na wymiar jest ich niepowtarzalność – nie są one produkowane hurtowo, dopóki dana pracownia nie ma styczności z klientem biznesowym. Zdarza się bowiem, iż dany sklep meblarski zamówi u producenta mebli na wymiar, takiego jak między innymi Piotr-Lak Piotr Fabrycy, masowe zamówienie. Często współpracę z takimi podmiotami wykonawczymi podejmują również architekci wnętrz, a także dekoratorzy. Rynek meblarski jest dzisiaj przesycony wyrobami niskiej jakości, które można spotkać w dużych sieciach handlowych. Nie są one w stanie dorównać meblom na wymiar nie tylko solidnością, ale również estetyką. To dlatego bardzo popularne są dzisiaj projektowane na zamówienie meble kuchenne, a także biurowe czy sklepowe.

Fronty na wymiar

Najlepsi producenci mebli przygotowują również fronty na wymiar. Bardzo często są one wykorzystywane przy realizacji mebli kuchennych, które wykonane są z trzech ważnych elementów: obudowa stalowa lub płytowa z różnych materiałów, blat z kamienia naturalnego oraz drewniany front nadający wygląd zewnętrzny. Tego typu rozwiązanie pozwala na generowanie oszczędności przy zakupie mebli, a także znacznie wpływa na środowisko naturalne – zmniejszenie wykorzystania materiału drzewnego. Fronty: drzwiczki, obudowy do szuflad itp., montowane w konstrukcji całego mebla wyglądają zupełnie tak samo, jak całe produkty wykonywane z jednego materiału. Dzisiaj produkuje się między innymi fronty drewniane, akrylowe, fornirowane, a także fronty lakierowane – dobór wzorów i kolorów jest bardzo duży. Warto wiedzieć, że fronty zamawiane są nie tylko przez klientów indywidualnych, ale również przez podmioty z branży stolarskiej. W procesie tworzenia mebli bardzo często uczestniczy bowiem nie jeden producent/wykonawca, ale kilku, np. jedni zapewniają fronty na wymiar, a kolejni na ich podstawie produkują gotowe wyroby.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz