Materiał Partnera

Maty zbrojeniowe – co warto wiedzieć?

Maty zbrojeniowe – co warto wiedzieć?

Odpowiednie maty zbrojeniowe pozwalają zmniejszyć grubość wylewki. Dlatego bardzo często stosowane są specjalne maty si siatki zbrojeniowe. Pozwalają one wzmocnić konstrukcję, zmniejszając jednocześnie jej grubość. Co warto wiedzieć na temat mat zbrojeniowych? Gdzie są wykorzystywana? Jaka jest ich rola? Odpowiedzi znajdziecie w tym krótkim tekście!

Do czego służą maty zbrojeniowe?

Maty zbrojeniowe wykonuje się ze stali. To rozwiązanie szeroko stosowane w budownictwie. Takie maty znajdziemy na przykład w ofercie firmy Stal-Pol Grzegorz Borowski, zajmującej się wykonywaniem różnego rodzaju elementów metalowych. Zastosowanie tego rodzaj mat pozwala nie tylko zmniejszyć grubość wylewki. Ma też wiele innych, praktycznych funkcji, takich jak na przykład zapobieganie skurczom i podnoszenie ogólnej wytrzymałości podłoża wykonanego z betonu. Dzięki temu nawierzchnia staje się znacznie trwalsza i można ją stosować także tam, gdzie występują większe obciążenia. Wynika to z tego, że maty zbrojeniowe pozwalają na lepsze rozkładanie się sił wewnętrznych. Nawierzchnia betonowa bez zbrojenia szybko się rysuje i pęka, na przykład pod wypływem wilgoci lub zmiennych temperatur. Zastosowanie mat zbrojeniowych pozwala uniknąć tego typu niedogodności. Odpowiednio dostosowane pod względem wielkości i średnicy drutów maty zbrojeniowe są stosowane nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale też na przykład podczas budowy dróg, czy budynków przemysłowych.

Budowa podłogi betonowej z mapą zbrojeniową

Żeby mata zbrojeniowa spełniła swoje zadanie – czyli żeby wzmocniła podłogę i poprawiła jej trwałość – cała podłoga musi zostać prawidłowo wykonana. Jeśli podłogo znajduje się na gruncie, najpierw należy ułożyć płytę betonową i izolację, a dopiero na nich można umieścić matę zbrojeniową. Maty układamy zawsze na warstwie izolacyjnej. Może to być styropian lub wełna mineralna. Ważne jest wykonanie podkładów systemowych, co pozwala utrzymać siatkę nad izolacją, ale także zatopić ją w betonie. Jeśli realizujemy inwestycję budowlaną i potrzebujemy dostępu do mat czy siatek zbrojeniowych, najlepiej jest zamówić je bezpośrednio u producenta wyrobów metalowych.  Dzięki temu będziemy mogli zamówić maty w potrzebnym nam rozmiarze, oraz o odpowiednich parametrach – średnicy drutów oraz wymiarach oczek. Odpowiednio dobrane maty zbrojeniowe pozwolą na realizację inwestycji szybko i sprawnie, dlatego warto znaleźć firmę, która spełni wszystkie nasze potrzeby w tym zakresie.

Opracowanie:
Borzymin 86
tel. 54 280 53 25
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz