Materiał Partnera

Maty akustyczne. Kiedy i dlaczego warto je stosować?

Maty akustyczne. Kiedy i dlaczego warto je stosować?
Maty akustyczne są doskonałym rozwiązaniem, dla każdego, kto ceni sobie wysoką jakość dźwięku. Stosuje się je w profesjonalnych studiach nagraniowych, prywatnych mieszkaniach, a nawet w autach. Taka mata to podstawowy element wyposażenia przestrzeni do słuchania muzyki każdego audiofila. Kiedy i jak stosować maty akustyczne? Przekonacie się, czytając ten krótki poradnik.

Maty akustyczne – charakterystyka

Maty akustyczne pozwalają poprawienie akustyki w każdym pomieszczeniu – trzeba tylko umiejętnie z nich korzystać. Podstawową funkcją mat akustycznych jest wygłuszanie dźwięku. Maty różnią się od zwykłych paneli akustycznych – są bardziej uniwersalne. Drgające elementy blachy są tu usztywnione. Można wykorzystać je do wygłuszania drzwi, karoserii, bagażników w samochodach, a także maszyn i urządzeń. Maty akustyczne łatwo się montuje, wiele z nich jest wyposażonych w specjalną powłokę samoprzylepną. Najlepsze maty akustyczne wykonane są z bitumitu, sztywnego i wytrzymałego materiału, doskonale pochłaniającego drgania dźwięku. Tego samego materiału używa się podczas budowy nowoczesnych dróg. Żeby uzyskać najlepsze efekty bitumit łączy się z innymi tworzywami – maty akustyczne z bitumitu znajdziemy w ofercie firmy Infinity Mariusz Cieślik.

Rodzaje mat akustycznych

Warto zdecydować się na maty akustyczne dodatkowo powlekane aluminium, które mogą być stosowane także tam, gdzie panuje wyższa temperatura. W miejscach, gdzie nie występuje wilgoć, a potrzebne jest większe tłumienie hałasu, sprawdzą się maty akustyczne z filcem. Ciekawym rozwiązaniem są również maty bitumiczne pokryte włókniną, które wyglądają bardzo estetycznie, dlatego mogą być stosowane w widocznych a nawet reprezentacyjnych miejscach, Z takich mat bitumicznych często korzystają kierowcy, którzy chcą stworzyć w swoim aucie doskonałe miejsce do słuchania muzyki. Z pomocą takich mat stworzymy przestrzeń o bardzo dobrej akustyce, która pozwoli nam na słuchanie muzyki na najwyższym poziomie. Wykorzystanie odpowiednich mat akustycznych pozwoli czerpać największą radość z słuchania muzyki w domu, w aucie czy w studiu nagraniowym. Takie maty akustyczne są stosunkowo niedrogie, dlatego każdy może dzięki nim wykonać dla siebie taką przestrzeń. Jeśli nie wyobrażamy sobie życia bez muzyki, warto zainwestować nie tylko w dobry sprzęt, na którym będziemy ją odtwarzać, ale także w przestrzeń do jej słuchania – dobra akustyka pozwoli wycisnąć to co najlepsze z każdego odtwarzacza.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz