Materiał Partnera

Materiały, które można oddać do skupu metali kolorowych

Materiały, które można oddać do skupu metali kolorowych

Remont, przeprowadzka czy porządki to świetna okazja na pozbycie się zbędnych sprzętów domowych, części samochodowych i innych zalegających w garażu przedmiotów. Zamiast wyrzucać je do kubłów, część z nich warto oddać do skupu, za co otrzymamy jeszcze dodatkowe pieniądze. Jest to więc świetna okazja, aby podreperować domowy budżet, ale też zyskać trochę wolnej przestrzeni.

Czym są metale kolorowe?

Niejednokrotnie spotkaliśmy się z terminem metale kolorowe. Jednak, czy wszyscy wiemy czym one dokładnie są? Otóż metale kolorowe to wszystkie surowce, które zostały wyprodukowane z innych metali niż żelazo. Takie odpady mają różne właściwości fizyczne, chemiczne i mechaniczne. Nie zawierają ani jednej domieszki żelaza, przez co podlegają osobnej klasyfikacji. Ich cechą charakterystyczną jest połysk i dobre przewodnictwo cieplne. Dlatego często znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach technicznych, szczególnie w motoryzacji i budownictwie. Co więcej można się z nimi zetknąć w gospodarstwie domowym, gdzie występują w postaci kapsli, puszek, nakrętek, a nawet folii aluminiowej.

Metale niezawierające żelaza można podzielić na metale lekkie oraz metale ciężkie. Do popularnych metali kolorowych zaliczamy między innymi aluminium, ołów, miedź, magnez, tytan, kobalt i cynk.

Co można oddać do skupu?

Skup to miejsce, do którego możemy oddać wiele zbędnych rzeczy w zależności od ich wcześniejszego przeznaczenia. Warto wspomnieć, że metale nieżelazne należą do najbardziej wartościowych surowców wtórych, jakie można oddać do skupu. Można za nie otrzymać bardzo dobre pieniądze. Skup metali kolorowych Danek Daniel Trębacz to miejsce, gdzie można oddać takie rzeczy domowego użytku jak stare garnki, stalowe rury, grzejniki żeliwne, stare wanny żeliwne oraz żelazne ramy drzwi.  Ponadto w skupie można sprzedać też takie materiały jak silniki, chłodnice, puszki aluminiowe, kable, grzałki mosiężne czy aluminiowe felgi samochodowe. Niektóre skupy świadczą usługi transportu, co może być istotne, jeśli chcemy sprzedać większe gabarytowo przedmioty, a nie dysponujemy własnym samochodem. Wymienione surowce przekazywane są następnie do przetopu, a dalej do produkcji różnego rodzaju metalowych elementów. Jest to proces odzyskiwania surowców, który zgodny jest z duchem ekologii. Warto pamiętać, że ceny skupu uzależnione są od rodzaju sprzedawanych przedmiotów i co ciekawe sytuacji na giełdzie.

Opracowanie:
Sieradz, Krakowskie Przedmieście 42
tel. 505 642 430
Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz