Materiał Partnera

Materiały instalacji wodnej

Materiały instalacji wodnej

Woda to surowiec, bez którego nikt z nas nie mógłby żyć. To dlatego niezbędne jest prawidłowe zainstalowanie przyłączy wodno-kanalizacyjnych, a także pozostałych części danego systemu. Bardzo ważnym etapem jest wybór odpowiednich materiałów instalacji wodnej. Muszą one spełniać restrykcyjne normy, dzięki którym dystrybuowane produkty wykazują dzisiaj niewielki poziom usterkowości.

Materiały instalacji wodnej – hurtownia

Budownictwo mieszkaniowe bardzo dynamicznie się rozwija i to ono w dużej mierze wpływa na wzrost znaczenia rynkowego wyspecjalizowanych hurtowni materiałów instalacyjnych. Z ich oferty korzystają dzisiaj zarówno sklepy branżowe, ekipy remontowe, serwisy energetyczne, jak i innego typu podwykonawcy. Na rynku polskim szczególne znaczenie odgrywają hurtownie z szerokim asortymentem dla budownictwa. Jedną z nich jest firma Mazbud Sp. z o.o., która oferuje zarówno materiały instalacji wodnej (np. rury, kanalizacje zewnętrzne i wewnętrzne, przyłącza wodociągowe), jak i grzejniki, części instalacji gazowych, a także materiały dekarskie takie jak papy. Takie hurtownie osiągają sukces dzięki szerokiemu wyspecjalizowaniu, wysokiemu poziomowi obsługi klientów, a także atrakcyjnym cenom.

Jakość materiałów instalacji wodnej

Instalacje wodne w związku z bardzo złożonym procesem serwisowania muszą wykazywać wysokie właściwości techniczne – w przypadku usterek ciężko jest dotrzeć do różnego rodzaju podziemnych lub podtynkowych przyłączy. Według polskiego prawa dystrybuowane materiały instalacyjne powinny posiadać certyfikat znaku bezpieczeństwa, który wskazuje na zgodność ze wszelkimi normami technicznymi. Dzięki temu wyroby są ocenione pod kątem swojej jakości użytkowej – do obrotu nigdy nie zostają dopuszczane wyroby, które pogarszają jakość wody.

Instalacja wody zimnej, ciepłej i cyrkulacji wodnej

Wbrew pozorom bardzo ważna dla jakości całej instalacji wodno-kanalizacyjnej jest instalacja wody zimnej, ciepłej, a także cyrkulacji wodnej. Zanim podłączy się ją do baterii umywalkowych, zlewozmywakowych, czy natryskowych należy wybrać dobrej jakości materiały przyłączeniowe. Wewnętrzna instalacja składa się z części rurociągowej – rury z polipropylenu wraz z kształtkami – a także z części armaturowej, na którą składają się między innymi zawory odcinające, zawory termostatyczne, zawory kątowe i odpowietrzające. Szczególną uwagę montażową, a także jakościową dotyczącą materiałów instalacyjnych, firmy zwracają w przypadku wykorzystania w danym obiekcie pomp ciepła c.w.u lub różnego rodzaju kotłów.

Opracowanie:
Bochnia, Proszowska 69
tel. 14 611 24 01
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz