Materiał Partnera

Materiały eksploatacyjne do drukarek

Materiały eksploatacyjne do drukarek

Posiadanie komputera z peryferiami jest dziś standardem w każdym biurze. Jednak samo wyposażenie nie zaspokaja jeszcze wszystkich potrzeb, bowiem niezbędne są do niego odpowiednie materiały eksploatacyjne. Rozmaitość asortymentu pozwala na dostosowanie ich do konkretnych potrzeb.

Od etykiety do plakatu

Nowoczesne drukarki laserowe są dziś urządzeniami o wielu możliwościach, dzięki czemu z powodzeniem eliminują potrzebę korzystania z usług drukarni. Oczywiście nie dotyczy to przygotowywania tysięcy egzemplarzy etykietek do schodzących z taśmy produktów czy też ogromnej liczby ankiet lub instrukcji obsługi dodawanych do sprzedawanego urządzenia. W takich sytuacjach drukowanie na drukarce komputerowej byłoby po prostu nieopłacalne. Kiedy jednak potrzeba ogranicza się do stu, dwustu, a nawet kilkuset egzemplarzy i na dodatek każdy z nich jest spersonalizowany, wówczas drukarka okazuje się nieoceniona. Wybór drukarki to jednak nie koniec problemów, bowiem zależnie od tego, co chcemy nadrukować i jaki ma być końcowy efekt, potrzebujemy innego papieru, a niekiedy nawet folii w odpowiednim formacie. Materiały eksploatacyjne dostępne w sklepach stwarzają spore możliwości wyboru zarówno tradycyjnego papieru o różnej gramaturze, jak i materiałów syntetycznych do drukowania małych, trwałych i odpornych na warunki atmosferyczne etykiet.

Etykiety dostosowane do produktu

Etykietowanie to jeden z ważniejszych etapów procesu pakowania i przygotowywania do sprzedaży, a umieszczenie podstawowych informacji w szybki, prosty i estetyczny sposób jest istotne dla czasu pracy i kosztów całej operacji. Do usprawnienia tej czynności z pewnością przyczynią się gotowe etykiety, które wystarczy w całych arkuszach umieścić w szufladzie drukarki i zaprogramować drukowanie odpowiedniej treści, a w kilka minut otrzymujemy setki gotowych etykietek. Producenci takich materiałów eksploatacyjnych, wśród których znalazła się też firma Rayfilm Sp. z o.o., oferują gotowe arkusze etykiet w wielu różnych wielkościach i układach, a także w różnych kolorach i wykończeniu powierzchni. Dostępne szablony umożliwiają zarówno drukowanie niewielkich czworokątów, jak i pasków z całej długości arkusza w wielu kolorach. W ofercie są etykiety białe, przejrzyste, matowe i połyskliwe, fluorescencyjne, usuwalne, ekologiczne i wiele innych.

Materiały do wydruków specjalnych

Oczywiście drukowanie etykiet czy plakatów na materiałach w dużym formacie, na papierach z rolki przeznaczonych do drukowania z plotera to jedynie niewielka część możliwości, jakie zapewnia rozmaitość materiałów eksploatacyjnych. Dzięki materiałom eksploatacyjnym można samodzielnie przygotować swoje wizytówki albo uhonorować pracowników firmy lub najlepszych klientów własnym kalendarzem, zaprojektowanym z wykorzystaniem zdjęć produktów czy fotografii z imprezy integracyjnej. Do dyspozycji są gotowe zestawy po 13 arkuszy z zawieszką i okładką, przystosowane do wykonania kompletnego kalendarza. Podobne możliwości stwarzają gotowe zestawy przeznaczone do wykonania albumów, dokumentujących historię firmy, dorastanie dziecka czy klasę szkolną. W samodzielnym drukowaniu można też wykonywać etykiety do płyt z muzyką i filmami albo drukować na specjalnej folii przeznaczonej do naprasowania na t-shirty.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz