Materiał Partnera

Materiały dekarskie – o czym należy pamiętać konstruując dach?

Materiały dekarskie – o czym należy pamiętać konstruując dach?

Dach to jeden z najważniejszych elementów każdego obiektu użytkowego. Chroni przed czynnikami zewnętrznymi, stanowi też istotną izolację termiczną. Z tego względu niezbędne jest zastosowanie wytrzymałych materiałów dekarskich, które powinny być ze sobą połączone w profesjonalny i trwały sposób. Warto w tym zakresie postawić na renomowanego dystrybutora – co konkretnie jest on w stanie zaproponować?

Klasyczna dachówka

Jednym z najpopularniejszych wyborów w zakresie pokryć dachowych jest dachówka. Produkowana jest ona w wielu rodzajach, które różnią się od siebie zarówno kształtem, jak i zastosowanym materiałem. Z tego względu poszczególne dachówki wyróżniają się innymi parametrami, a ich dopasowanie do konkretnego obiektu powinno być przemyślane i skonsultowane z doświadczonym dekarzem. Specjaliści z firmy Twamix dostarczają swoim klientom wysokiej jakości materiały dekarskie i są w stanie pomóc przy ich wyborze.

Dotyczy to m.in. dachówek ceramicznych – to niezwykle często wykorzystywany model, który charakteryzuje się przede wszystkim atrakcyjnym wyglądem. Popularne są również dachówki cementowe – także i one znaleźć można w rozbudowanej ofercie przedsiębiorstw zajmujących się dystrybucją materiałów dekarskich. Dachówki nie są jednak jedynym typem pokrycia, jakie rekomendują fachowcy. Nierzadko stosowana jest bowiem blacha – jakie dokładnie jej rodzaje sprzedawane są przez firmy z materiałami dekarskimi?

Blacha na dach

W zakresie pokryć dachowych stosowane są przez dekarzy różne rozwiązania, a jednym z nich jest blacha trapezowa. Szeroki asortyment obejmuje też blachę płaską i panelową, a niesłabnącą popularnością wśród klientów cieszy się funkcjonalna i wytrzymała blachodachówka. Ciekawym rozwiązaniem są też gonty bitumiczne, które nie tylko wyglądają atrakcyjnie, ale są też wytrzymałe i odporne nawet na trudne warunki atmosferyczne. Oprócz pokryć dachowych firmy zajmujące się dystrybucją materiałów dekarskich proponują swoim klientom także szereg innych produktów, bez których trudno wyobrazić sobie dach w obiekcie użytkowym.

Są to przede wszystkim rynny, których zadaniem jest odprowadzanie nadmiaru wody deszczowej. W ofercie znaleźć można też kominki wentylacyjne, a także wszelkie materiały wykorzystywane do ocieplenia pokrycia. W tym zakresie specjaliści rekomendują zastosowanie wełny mineralnej, częstym wyborem jest też papa. W zależności od typu budynku oraz potrzeb jego użytkowników fachowcy dopasują właściwe materiały dekarskie, dając tym samym możliwość stworzenia wyjątkowego, idealnie dopasowanego do oczekiwań dachu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz