Artykuł sponsorowany

Materiały biurowe, które pomagają się zorganizować

Materiały biurowe, które pomagają się zorganizować

Wybór materiałów biurowych może przytłaczać. Niektóre z nich są niezbędne do codziennego funkcjonowania każdej firmy – jak papier, toner, długopisy czy ołówki. Inne stanowią ciekawe, ale zazwyczaj zbędne gadżety. Istnieje też grupa akcesoriów biurowych, która pozwala się zorganizować i usprawnić pracę. Według ekspertów bowiem chaos i brak porządku w dokumentach i na biurku sprawia, że wydajność pracy spada nawet o kilkadziesiąt procent!

Samoprzylepne karteczki

Samoprzylepne karteczki to hit wśród akcesoriów biurowych. Mało kto jednak wie, jak mądrze ich używać. Zapisywanie wszystkiego na karteczkach i przyklejanie na monitorze i biurku tworzy jeszcze większy chaos i… pogarsza pamięć. Mózg stwierdza bowiem, że co zostało zapisane, może zostać zapomniane, a w karteczkowym bałaganie zadanie do wykonania ginie wśród innych.

Warto przygotować sobie tablicę – z pleksi, kartonu, szkła - i narysować na niej kalendarz tygodniowy lub miesięczny. Następnie karteczki z wypisanymi zadaniami należy przyklejać w odpowiednie miejsca i każdego dnia sumiennie zdejmować je, gdy cele zostaną osiągnięte.

Karteczki można też wklejać do kalendarza lub planera. Świetnie sprawdzą się jako przypomnienie o ważnej informacji zawartej w umowie – karteczkę z zapisaną uwaga należy przykleić na koszulce.

Samoprzylepne karteczki istnieją też w wąskiej wersji. Sprawdzą się jako zakładki. Trzeba je przyklejać w odpowiednich miejscach – warto przy okazji na ich wystającej części napisać, do czego się odnoszą, by ułatwić sobie wyszukiwanie!

Zakreślacze

Zakreślacze pozwalają w prosty sposób wyszukać najważniejsze informacje z całego tekstu. Przydadzą się do przygotowania notatek dla przełożonych, do przedstawienia prezentacji dla zespołu czy do poprawy szkicu pisma urzędowego lub scenariusza marketingowego. Zakreślacze oraz inne materiały biurowe w atrakcyjnych cenach oferuje Hurtownia artykułów biurowych Offi-Pap Sp. z o.o.. Pracująca w niej kadra podpowie, jak wybrać dobre jakościowo produkty.

Pinezki i tablica korkowa

Tablice korkowe to hit nie tylko młodzieżowych pokojów. Świetnie sprawdzą się również do organizacji pracy! Można je wykorzystać do przechowywania najważniejszych numerów telefonów, list zadań, do kontrolowania pracy zespołu.

Tablicę można podzielić na sektory – na przykład za pomocą sznurków – i zrobić z nich tygodniowy lub miesięczny planer, przyczepiając kartki z celami na każdy dzień. Warto spróbować mądrze wykorzystać możliwości, jakie daje!

Segregatory

Segregatory to obowiązkowy element wyposażenia każdego biura. Jednak cały regał niebieskich czy zielonych wcale nie pomaga uporać się z chaosem. Aby segregowanie dokumentów miało sens, trzeba je przede wszystkim opisywać na frontach. Warto też, aby każdy dział lub każdy przedział czasowy – kwartał, półrocze, tydzień – miał przypisany sobie kolor. Następnie trzeba je ułożyć na regałach alfabetycznie lub datami czy numerami, żeby szybko znaleźć najpotrzebniejsze dokumenty.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz