Materiał Partnera

Materace termoelastyczne. Charakterystyka

Materace termoelastyczne. Charakterystyka

Dobry sen wpływa korzystnie nie tylko na nasze samopoczucie, ale i na stan zdrowia. Wypoczęty organizm lepiej funkcjonuje i radzi sobie z przeciwnościami. Jak się jednak okazuje, na jakość snu wpływa wiele czynników, takich jak czas poświęcony na nocny wypoczynek. Przede wszystkim jednak dobry sen zależy od łóżka, a dokładnie materaca, na którym wypoczywamy. Czym charakteryzują się materace termoelastyczne i jakie mają zalety?

Materace termoelastyczne – właściwości

Materace termoelastyczne produkowane są ze specjalnie zaprojektowanej pianki termoelastycznej. Sekret działania tych produktów polega na możliwości dokładnego dopasowania się pianki do kształtu ciała w zależności od wywieranego przez nie stopnia nacisku oraz wytwarzanej temperatury. Pozwala to na stworzenie warunków optymalnych do snu, indywidualnie dostosowanych do potrzeb śpiącej osoby.

Pod wpływem nacisku i ciepła, które generuje użytkownik, pianka odpowiednio ugina się i dostosowuje do pozycji śpiącego, z jednej strony stanowiąc elastyczne podłoże, a z drugiej zapewniając optymalne podparcie dla poszczególnych punktów ciała. - Tłumaczy przedstawiciel sklepu EverSleep oferującego łóżka, materace i inne akcesoria do spania. - Dzięki temu nie dochodzi do 'zapadania' się ciała w materac, zredukowany zostaje również nacisk na kręgosłup i inne newralgiczne części ciała. To z kolei przyczynia się do lepszego funkcjonowania i regeneracji całego organizmu – poprawia się m. in. działanie układu krążenia, a mięśnie ulegają rozluźnieniu.

Materace termoelastyczne wyróżnia również doskonała wentylacja – znakomicie odprowadzają one ciepło i wilgoć. Posiadają też właściwości antyalergiczne, a ich specjalna struktura zapobiega rozwojowi roztoczy, pleśni czy grzybów.

Dla kogo materac termoelastyczny?

Materace termoelastyczne polecane są dla każdego, komu zależy na dobrym, zdrowym śnie w optymalnych dla ciała warunkach. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom i możliwości dopasowania się do kształtu ciała, są one szczególnie polecane dla osób borykających się z problemami natury ortopedycznej i dolegliwościami bólowymi, np. bólami kręgosłupa, chorobami stawów czy też nieprawidłowym napięciem mięśniowym. To także idealne rozwiązanie dla osób żyjących w stresie, które szczególnie potrzebują wypoczynku i regeneracji podczas snu. Ponadto materac termoelastyczny często wybierają również osoby uprawiające sport, dla których ważna jest efektywna regeneracja mięśni. Na tego typu materace chętnie decydują się też alergicy. Jak więc się okazuje, materac termoelastyczny to funkcjonalne rozwiązanie do każdej sypialni.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz