Materiał Partnera

Maszyny wykorzystywane do produkcji palet

Maszyny wykorzystywane do produkcji palet

Firmy zajmujące się produkcją palet wykorzystują w tym celu specjalne linie produkcyjne. To najlepsze rozwiązanie stosowane do efektywnego wytwarzania nowych palet. Obecnie linie takie wyposażone są także w zbijarki. Oczywiście zbijarki te występują też jako osobne maszyny. Palety mogą być również wykonane za pomocą oddzielnych urządzeń, takich jak, między innymi, trak poziomy. Czym zatem charakteryzują się urządzenia do ich produkcji?

Linia produkcyjna do przerobu drewna

Producenci, którzy zajmują się wytwarzaniem palet drewnianych najczęściej wykorzystują w tym celu linie produkcyjne do przerobu drewna. Przy ich pomocy wykonuje się elementy palet, przecierając średniowymiarowe drewno okrągłe. Średnica kłody zazwyczaj nie może przekraczać 350 mm, zaś jej długość, w zależności od rodzaju danej linii produkcyjnej, może wynosić od 1,2 do 6 m. Zastosowanie takiej linii pozwala na niemal w pełni zautomatyzowany proces produkcji palet, co z kolei wpływa na zmniejszenie kosztów produkcyjnych. Linia składa się z podajnika, traka tarczowego oraz podajnika łańcuchowego do odbioru rozciętej kłody i podania dalej uzyskanych w ten sposób elementów palety. 

Zbijarka do produkcji palet

Maszyny, które znacznie ułatwiają przedsiębiorcom produkcję palet to także zbijarki hydrauliczne lub zbijarki elektryczne. Ich zastosowanie pozwala na szybkie zbicie palet różnego typu. Posiadają one nawet kilkadziesiąt jednostek zbijających (bardzo często jest ich 26). Użycie zbijarki znacznie usprawnia proces produkcji. Powtarzalny i zautomatyzowany schemat jej działania znacznie poprawia także wydajność pracy. Stosują je zazwyczaj średnie przedsiębiorstwa, które produkują około 500 sztuk palet na jednej zmianie. Gotowe palety można odbierać z maszyny w sposób ręczny lub zautomatyzowany. Na rynku pojawiły się także elektryczne zbijarki do palet, które są określane przez niektórych jako energooszczędni następcy zbijarek hydraulicznych. Składają się one z: części roboczej i sterującej oraz dodatkowego wyposażenia, a więc napędu belki wciskania gwoździ i napędu stołu.

Palety można także wytwarzać za pomocą takich urządzeń jak: trak poziomy, wirex dwutaśmowy, dwupiła, pionówka, obcinarka, ostrzałka, sprężarka i wielopiła. Niemniej jednak produkcja palet na dużą skalę wymaga od zakładu produkcyjnego zakupu odpowiednich maszyn oraz obsługi ich przez odpowiedzialnych i doświadczonych pracowników. Potaczek Produkcja i sprzedaż palet to firma oferująca palety o najwyższej jakości, jej klienci zawsze zyskują zadowolenie z ich użytkowania.

Opracowanie:
Olszówka 3
tel. 505 726 877
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz