Materiał Partnera

Maszyny pakujące w firmach – czy to niezbędna inwestycja?

Maszyny pakujące w firmach – czy to niezbędna inwestycja?
Nierzadko można się spotkać z twierdzeniem, że maszyny powoli zastępują ludzi w fabrykach. Oczywiście nie jest prawdą, że maszyny zastąpią całkowicie ludzi – bo jednak ktoś musi te maszyny obsługiwać. Odchodzi się więc od fizycznej pracy robotników, na rzecz wydajniejszej pracy maszyn. Wiele przedsiębiorstw decyduje się na zakup nowoczesnych urządzeń pakujących. Jednakże, czy to rzeczywiście jest konieczne?

Czy maszyny pakujące przyczyniają się do efektywności pracy?

W każdej większej fabryce już teraz spotkamy się z maszynami pakującymi. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się one w firmach, produkujących przedmioty sprzedawane na paletach. Pakowanie produktów przez człowieka jest czasochłonne - ręczne pakowanie na paletę może zająć nawet 20 minut. Maszyna w ciągu tego czasu potrafi spakować co najmniej pięć palet, a pracownik musi jedynie odpiąć paletę i zapiąć nową. Różne maszyny mają różne tryby pracy – są takie, które owijają w folię, inne jeszcze pakują w karton. Wszystko zależy od standardów bezpieczeństwa. To, do czego wcześniej było potrzebnych przynajmniej paru ludzi, teraz robi maszyna i jeden człowiek.

Jakie materiały są używane do pakowania produktów?

Zależnie od potrzeb, istnieją maszyny do zaszywania worków – stacjonarne lub przenośne, maszyny do zgrzewania worków, foliowania czy zaklejania i formowania kartonów. Wszystkie te i wiele więcej maszyn znajdziemy na przykład w ofercie firmy Bizera sp. Z O.O., która posiada nowoczesne wyposażenie dla przedsiębiorców, potrzebujących usprawnienia dla swojej fabryki. 

Jak wybrać odpowiednią maszynę?

Przede wszystkim sami musimy podjąć decyzję, co przyda się najbardziej do naszej firmy. Jeśli zbyt wolno idzie pakowanie kartonów, przez co tracimy pieniądze, musimy zakupić maszynę do pakowania kartonów. Jeśli pracownicy mają problem z owijaniem folią palet ręcznie, warto zastanowić się nad samobieżną owijarką do palet. Jednak mimo to, warto zasięgnąć porady specjalisty. Kierując się wyborem dystrybutora, który sprzedaje maszyny do pakowania, musimy zwrócić uwagę na jego kwalifikacje i kompetencje. Firma zajmująca się sprzedażą maszyn musi się perfekcyjnie znać na sprzedawanym towarze. Dzieki temu, z pewnością perfekcyjnie doradzi każdemu przedsiębiorcy, jaka maszyna będzie dla niego odpowiednia.
Opracowanie:
Warszawa, Rusiecka 8 A
tel. 22 679 10 35
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz