Artykuł sponsorowany

Maszyny do przetwórstwa mięsnego – co robić, kiedy przestają działać?

Maszyny do przetwórstwa mięsnego – co robić, kiedy przestają działać?

Zakłady przetwórstwa mięsnego działają niemal jak fabryki. Maszyny pracują nieustannie, tnąc, mieląc, rozdrabniając i mieszając mięso, które później trafia do sklepów. Tak wytężona eksploatacja maszyn sprawia, że co jakiś czas wymagają one naprawy. Jak się za to zabrać? Co zrobić, żeby nadziewarka czy maskownica jak najszybciej wróciła do pracy? Potrzebna będzie pomoc fachowców.

Maszyny do przetwórstwa mięsa

Żeby zakład przetwórstwa mięsa działał sprawnie, potrzebny jest kompletny, w pełni sprawny park maszynowy. Na podstawowe wyposażenie zakładu masarskiego składa się przynajmniej kilka różnych maszyn. Dzięki nim można wytwarzać najpopularniejsze przetwory mięsne – między innymi kiełbasy i wędliny. Jakie to maszyny?

  • Nadziewarki – czyli urządzenia służące do nadziewania osłonek. Nadziewarkę wypełnia się farszem, a ona umieszcza go w specjalnych osłonach. Poziom wypełnienia jest różny – w zależności od tego, jaki wyrób wędliniarski produkujemy.
  • Masownice – stosuje się w do uszlachetniania wszelkich gatunków mięs. Najlepsze są masownice próżniowe, które pozwalają na skuteczne uelastycznienie wyrobów mięsnych, nie niszcząc przy tym ich struktury. Masowanie odbywa się w specjalnym bębnie.
  • Nastrzykiwarki – służą do peklowania mięsa. Nastrzykiwanie wprowadza solankę do jego wewnętrznych warstw.
  • Kutry masarskie – służą do dokładnego rozdrabniania mięsa. Można w nich także dokładnie wymieszać mięso i dodatki.
  • Łuskarski do lodu – pozwalające na bezpieczne przechowywanie mięsa.
  • Kostkownice – które rozdrabniają mięso na cząstki w konkretnych, wybranych kształtach i rozmiarach.
  • Skórowaczki – do zdejmowania warstwy tłuszczu i błon.
  • Wilki – maszyny do mielenia mięsa.

Wszystko, co niezbędne

Każda z wymienionych powyżej maszyn jest niezbędna do właściwej, wydajnej pracy zakładu przetwórstwa mięsnego. Dlatego, jeśli tylko w którejś pojawi się awaria, natychmiast trzeba dzwonić po sprawdzonego, doświadczonego mechanika. Takiego, jak prowadzący firmę West. Sprzedaż i serwis maszyn masarskich. Krutnik Krzysztof.

 - Podczas wielu lat pracy zdobyliśmy doświadczenie, które pozwoliło na wyrobienie własnego, skutecznego systemu napraw. Dzięki temu dziś swoim klientom możemy zaoferować produkty wysokiej jakości w bardzo przystępnych cenach. Wciąż tworzymy nowe rozwiązania. Rozwijamy się, odpowiadając na potrzeby naszych klientów – mówi fachowiec. Jeśli poszukujemy kompleksowych usług, związanych z maszynami do przetwórstwa mięsa – nie tylko naprawy, ale też fachowego doradztwa przy zakupie nowego sprzętu – warto skontaktować się z przedstawicielami tej firmy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz