Materiał Partnera

Maszyny czyszczące – jakie z nich sprawdzą się w zakładach przemysłowych?

Maszyny czyszczące – jakie z nich sprawdzą się w zakładach przemysłowych?

Utrzymanie porządku w zakładach przemysłowych oznacza konieczność regularnego dbania o stan pomieszczeń o przeważnie sporej kubaturze. Ze względu na rozległą powierzchnię użytkową dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalistycznych maszyn czyszczących, spośród których warto wyróżnić kilka najważniejszych urządzeń. Jakie z nich znajdują się w ofercie firm zajmujących się ich wynajmem i sprzedażą?

Maszyny szorująco-zbierające

Usuwanie zanieczyszczeń z posadzek w zakładach przemysłowych o sporej powierzchni jest  zadaniem wymagającym. Różnorodność zabrudzeń, głównie oleje, smary w połączeniu z rozległym obszarem koniecznym do czyszczenia sprawia, że najlepszym rozwiązaniem jest użycie maszyn siodłowych szorująco-zbierających, potocznie nazywanych kombajnami, które czyszczą powierzchnię i jednocześnie ją osuszają. Dzięki temu te maszyny sprzątające mogą być używane do bieżącego utrzymania czystości bez przerywania procesu produkcyjnego, co w przypadku zakładów przemysłowych może być bardzo istotnym atutem.  Nowoczesne urządzenia tego typu wyposażone są w najnowsze systemy wspomagające sprzątanie, silniki elektryczne, dzięki którym nie generują nadmiernego hałasu i nie są one uciążliwe w trakcie pracy.  W przypadku maszyn szorująco-zbierających warto zwrócić uwagę na szerokość roboczą, skrętność kół, czas pracy. Od szerokości roboczej, jak i szerokości ssawy zależy bowiem wydajność sprzątania. Bardzo istotnym czynnikiem zapewniającym jakość czyszczenia będzie siła ssania, która jest uzależniona od mocy turbiny. Przy zakupie maszyny siodłowej trzeba również pamiętać o doborze właściwych gum znajdujących się w ssawie.  Właściwe dobranie maszyny powinno nam zapewnić możliwość szybkiego wyczyszczenia nawet wielkogabarytowych powierzchni w zakładzie przemysłowym. Takie maszyny można zakupić bądź wynająć w firmie Fair Play Plus, która dysponuje wieloma rozwiązaniami w zakresie sprzątania obiektów użytkowych. Oprócz wspomnianych maszyn szorująco-zbierających, jakie jeszcze urządzenia będą dobrym wyborem do wspomnianych zakładów produkcyjnych oraz przemysłowych?

Profesjonalne doczyszczanie posadzek

Nawet przy codziennym utrzymaniu czystości posadzki w zakładach przemysłowych wymagają czasem dodatkowego doczyszczania. Można je przeprowadzić za pomocą szorowarek i odkurzaczy sucho-mokro. Pierwsze z maszyn jednotarczowych, szorowarki, dają możliwość wyeliminowania trudnych i uciążliwych zabrudzeń. Są one wszechstronne – sprawdzają się zarówno do czyszczenia posadzek, jak i zdzierania powłok polimerowych, czy nawet prania wykładzin dywanowych. Po wyczyszczeniu powierzchni brudną wodę z detergentem należy usunąć za pomocą odkurzacza do pracy na sucho i morko.

Inne maszyny jednotarczowe, polerki szybkoobrotowe sprawią, że wyczyszczone uprzednio posadzki i nałożone powłoki polimerowe nabierają atrakcyjnego wyglądu i połysku. Należy przy tym pamiętać o walorach użytkowych takiego rozwiązania – nie tylko jest ono interesujące wizualnie, ale też zapewnia wyższą trwałość posadzki, świetnie ją pielęgnują i dają możliwość łatwiejszego utrzymania porządku na jej powierzchni. Warto rozważyć zakup jednotarczowej maszyny rotacyjno-orbitalnej, która łączy w sobie funkcję szorowarki i polerki.

Ofertę uzupełniają odkurzacze oraz zamiatarki. Odkurzacze przemysłowe mogą zbierać zarówno suche, jak i mokre zanieczyszczenia, również wodę i błoto. Niektóre z nich mają możliwość podłączenia elektronarzędzi. Zamiatarki natomiast znajdują zastosowanie w obiektach przemysłowych i na terenach zewnętrznych jako niezwykle skuteczne urządzenia do usuwania np. piasku. Warto przemyśleć zarówno ich zakup, jak i wynajem – druga opcja pozwala na dogłębne wyczyszczenie zakładu bez konieczności ponoszenia sporych kosztów związanych z nabyciem specjalistycznych urządzeń.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz