Materiał Partnera

Maszyny budowlane – najczęstsze usterki

Maszyny budowlane – najczęstsze usterki

Specjalistyczne maszyny budowlane są niezbędne na każdym placu budowy. Dlatego też w przypadku usterki trzeba zadbać o jak najszybszą naprawę, która uchroni przed dłuższym przestojem. Trzeba zatem skorzystać z oferty specjalistycznej firmy, która dysponuje określoną wiedzą i dużym doświadczenie. Warto poznać najczęściej pojawiające się problemy i sposób postępowania w chwili ich zaistnienia. 

Jakie są najczęstsze przyczyny uszkodzeń sprzętu budowlanego?

Wiele maszyn budowlanych psuje się przez nieodpowiednie użytkowanie. Do obsługi takiego sprzętu niezbędne są specjalistyczne kursy, którymi operatorzy urządzenia nie zawsze dysponują. Inny powód eksploatacji to wiek komponentu. Dłuższa eksploatacja przyczynia się do tego, że części  zużywają się i przestają pełnić swoje zadanie. Zasadniczym elementem prowadzącym do takiego stanu rzeczy jest obecność zanieczyszczeń w płynie hydraulicznym. Podczas pracy do środka przedostają się cząstki stałe, gazy. Przyspiesz to starzenie się preparatu. Dochodzi do skoków ciśnienia i cały system jest mniej wydajny.Do jakich awarii dochodzi najczęściej?

Podstawowym sprzętem wykorzystywanym na budowie jest koparka, która przeznaczona jest do realizacji robót ziemnych. W tych maszynach najczęściej psuje się mechanizm gąsienicowy, co jest rezultatem znacznej eksploatacji. Serwis maszyn budowlanych obejmuje również naprawy tłoków, łożysk, czy też pęknięć pierścieni tłokowych. Warto wspomnieć także o wyciekach płynów chłodniczych. Brak dbałości o systematyczne sprawdzanie zużycia układu chłodzenia, na przykład wentylatora lub pompy powoduje awarię wskazanego systemu. Wśród problemów ze sprzętem budowlanym wysoką pozycję zajmuje usterka układu elektrycznego, która zasadniczo ma miejsce w okresie zimowym – wskazuje pracownik firmy Profet, która świadczy usługi profesjonalnego serwisu maszyn budowlanych. Wynika to z niekorzystnego wpływu niskiej temperatury i wilgotności. 

Specjalistyczny serwis maszyn budowlanych

Uszkodzenie maszyny eksploatowanej na placu budowy wymaga szybkiej i natychmiastowej interwencji fachowców. Pracownicy przedsiębiorstw świadczących tego typu usługi dysponują wszechstronną wiedzą, która dotyczy specyfiki działania serwisowanego sprzętu. Kompleksowo wyposażone zaplecze techniczne, w tym części zamienne sprawiają, że możliwa jest wykonanie  takich działań naprawczych. Przykładem jest regeneracja otworów mobilną wytaczarką.

Opracowanie:
Paczyna, Wiejska 18
tel. 723 650 670
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz