Artykuł sponsorowany

Maszyna do frezowania krawędzi w ofercie firmy SWING

Maszyna do frezowania krawędzi w ofercie firmy SWING

Każdy zakład stolarski potrzebuje specjalistycznych maszyn, które usprawnią proces produkcji i pozwolą wytwarzać wysokiej jakości wyroby. Jednym z takich urządzeń jest szlifierka krawędziowa umożliwiająca łatwe szlifowanie zarówno szerokich, jak i wąskich brzegów. Firma SWING z siedzibą w Tomaszowicach zaprojektowała własną maszynę do szlifowania krawędzi frontów meblowych, która charakteryzuje się prostotą wykonania i skutecznością działania.

Jak zbudowana jest szlifierka krawędziowa model SWING 6G?

Maszyna jest wyposażona w sześć głowic: frezującą, szlifującą, załamującą krawędź pod połysk oraz trzy głowice szlifujące oscylacyjne sterowane falownikiem. Każda z nich ma precyzyjne ustawienie docisku oraz jest wyposażona w mechanizm szybkiego i wygodnego odsunięcia głowicy w celu wymiany krążka szlifującego.  Ekspert SWING Innowacyjne Maszyny mówi:

Jednym z ważniejszych elementów szlifierki krawędziowej jest szafa sterownicza, która służy do załączania i wyłączania poszczególnych agregatów urządzenia. Ustawia się na niej odpowiednie parametry obróbki, które pojawiają się na wyświetlaczu falownika.

Inne podstawowe części maszyny to: obudowa, pas transmisyjny oraz gniazdo wspomnianych już wcześniej głowic szlifujących.

Jak bezpiecznie korzystać z maszyny do szlifowania krawędzi?

Oczywiście przed rozpoczęciem pracy z dowolną maszyną należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi. Kolejnym krokiem jest odpowiednie ustawienie urządzenia i podłączenie do źródła zasilania. Szlifierkę krawędziową należy uruchomić włącznikiem głównym, a dopiero potem załączyć poszczególne napędy. By nie dopuścić do przeciążenia lub uszkodzenia silnika trzeba pamiętać o tym, by  po wyłączaniu jednej z głowic oscylacyjnych i przed jej ponownym uruchomieniem, w odpowiedniej kolejności wyłączyć i włączyć także cały segment oscylacji.

Jakie inne maszyny stolarskie oferuje SWING?

W ofercie firmy SWING znajduje się też pantografowa maszyna do polerki. Występuje w wersji z jednym lub dwoma ramionami z wymiennymi głowicami np. na szlifierkę oscylacyjną. Urządzenie to jest o wiele dokładniejsze w porównaniu do maszyn sterowanych numerycznie. Co więcej, ma także o wiele niższą cenę. Model SWING 2G Poler ma jeszcze inne zalety, takie jak:

  • możliwość ustawienia docisku i regulacji obrotów,

  • łatwość w prowadzeniu ramienia maszyny,

  • możność precyzyjnego doszlifowania w wymagających miejscach,

  • prostota wykonania, dzięki czemu każdą osobę można szybko przyuczyć do pracy na maszynie.

Wszystkie urządzenia firmy SWING mają świadectwo zgodności z dyrektywą maszynową Unii Europejskiej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz