Materiał Partnera

Masaż relaksacyjny – czyli jak skutecznie poradzić sobie z objawami stresującego trybu życia

Masaż relaksacyjny – czyli jak skutecznie poradzić sobie z objawami stresującego trybu życia
Obecnie bardzo niewielu ludzi mogłoby pochwalić się tym, że stres nie towarzyszy im na co dzień, a co za tym idzie, w ogóle nie odczuwają konsekwencji wiążących się z tym zjawiskiem. W czasach, w których w zasadzie wszystko zależy od wykonywanego zawodu i posiadanego stanowiska, stres postrzegany jest jako nieodłączony towarzysz podróży. Niemniej jednak jego nadmiar może nieść ze sobą niezwykle poważne konsekwencje. Co powinno zwrócić naszą uwagę i jak skutecznie poradzić sobie z typowymi objawami?

Wpływ czynników stresogennych objawy?

Ze zdrowotnego punktu widzenia, najgorszą możliwą do podjęcia decyzją jest zbagatelizowanie problemu stresu. Tłumaczenie sobie tego, że przecież każdy się czymś denerwuje lub przejmuje, pozostawia wiele do życzenia. Choć sam stres zdecydowanie najbardziej kojarzyć może się z psychiką, badania przeprowadzane przez naukowców z całego świata jasno potwierdzają, iż różnego rodzaju czynniki stresogenne wpływają również na cały nasz organizm – i to bardzo fizycznie.

Z pewnością uzasadnione będzie tutaj przytoczenie słów greckiego filozofa Sokratesa, który twierdził, iż nie istnieje taka choroba ciała, która byłaby oddzielona od duszy. Stres ma na ludzi wpływ ze wszech miar kluczowy. Osoba poddana stale jego oddziaływaniu, będzie miała nie tylko raczej dość przeciętny humor, ale także odczuje go na innych płaszczyznach. Do objawów typowych zaliczyć można tutaj bóle kręgosłupa, migreny, czy podwyższone ciśnienie krwi. Jak to w ogóle jest możliwe?

Jak radzić sobie ze stresem?

Odpowiedź jest bardzo prosta. W sytuacjach stresujących, czyli wtedy, gdy towarzyszą nam uczucia takie jak gniew, czy strach, naturalną rzeczą jest to, że mięśnie samoczynnie napinają się, uciskając w ten sposób zakończenia nerwowe. Jeżeli proces taki powtarza się często, może dojść do upośledzenia ukrwienia i odżywiania tkanek. Pomysłów na radzenie sobie z objawami stresującego trybu życia wymyślono już wiele. Niektóre z nich okazały się rozwiązaniami kompletnie nietrafionymi, inne zaś wręcz przeciwnie. I to właśnie w tej drugiej kategorii wszyscy zainteresowani znaleźć mogą masaż relaksacyjny nazywany również potocznie masażem antystresowym. W tym stosunkowo szerokim pojęciu kryje się szereg technik, których zadaniem jest pozbycie się najbardziej uciążliwych objawów. Klienci najlepszych salonów masaży takich jak Harmonic Hands, mogą liczyć m.in. na

  • masaż klasyczny,
  • masaż tybetański,
  • masaż głowy,
  • masaż orientalny,
  • masaż stóp.

Od stresu de facto nie da się uciec, a myślenie w takich kategoriach może być potraktowane jako naiwne. Z usług doświadczonych masażystów warto skorzystać przy okazji pojawienia się już pierwszych symptomów, ponieważ znacząco zwiększa to szanse na powrót do normalnego funkcjonowania. Trzeba też podkreślić, iż wbrew powszechnie panującej opinii, masaże relaksacyjne wcale nie wiążą się z wysokimi kosztami.

Opracowanie:
Łaznów-Kolonia
tel. 608 532 629
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz