Materiał Partnera

Masaż klasyczny dla kobiet i mężczyzn – relaks i redukcja napięcia

Masaż klasyczny dla kobiet i mężczyzn – relaks i redukcja napięcia

Szybkie tempo codziennego życia, stres, obciążenie pracą i obowiązkami domowymi przyczyniają się do napinania mięśni i bólu pleców. Przywrócenie dobrego nastroju i formy gwarantują masaże relaksacyjne wykonywane w Gabinecie Kosmetologicznym Ona Odnova. W jaki sposób działa masaż?

Wpływ masażu na ciało

Masaż relaksacyjny pozwala wyzbyć się napięć, działa niezwykle odprężająco. Warto zadbać także o odpowiedni klimat w gabinecie, dlatego często wykonuje się go przy zapalonych świecach i muzyce wyciszającej, są to odgłosy natury lub inne subtelne dźwięki. Masaż może być klasyczny, czyli całego ciała lub częściowy i obejmować tylko wybrane jego parte, jak twarz lub plecy. Termin można zarezerwować z wyprzedzeniem w Gabinecie Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Ona Odnova. Jeden z kosmetologów specjalizujący się w wykonywaniu masaży w tym miejscu zaznacza, że:

Do wykonania masażu wykorzystuje się olejki zapachowe, kremy lub balsamy, skóra musi być odpowiednio natłuszczona. Poślizg ułatwia sprawne wykonywanie ruchów, dzięki temu masaż też jest przyjemniejszy a tkanki lepiej rozgrzane.

Tkanki rozgrzewają się pod wpływem odpowiednich ruchów, które łagodzą napięte mięśnie, poprawiają krążenie krwi i przywracają równowagę całemu organizmowi. Masaż to również sposób na redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu, ponieważ pobudza krążenie a to przyspiesza spalanie komórek tłuszczowych, dlatego po masażu typowo wyszczuplającym warto odwiedzić dodatkowo siłownię lub zrobić trening w domu.

Jaką techniką wykonuje się masaż?

Właściwa procedura polega na wykonywaniu ruchów zgodnie z przepływem limfy. Wyróżnia się pięć  ruchów charakterystycznych dla masażu klasycznego, a są to:

  • głaskanie

  • rozcieranie

  • ugniatanie

  • oklepywanie

  • wibracje

Masaż klasyczny zaczyna się od przygotowania skóry głaskaniem, czyli delikatnymi ruchami otwartą dłonią w celu usunięcia obrzęków i skierowania zalegającej chłonki w stronę serca. Następnie, nieco mocniej rozciera się tkanki ruchami kolistymi, takie oddziaływanie prowadzi do wytworzenia ciepła, co zwiększenia mikrokrążenie w tkankach i poprawia ukrwienie. Ugniatanie służy wypychaniu szkodliwych substancji oraz chłonki, dzięki temu mięśnie mogą być lepiej odżywione. Oklepywanie to szybkie, pewne ruchy o różnym natężeniu i mają za zadanie regulować pobudliwość układu nerwowego. Ostatnia technika, czyli wibracja jest najtrudniejsza do wykonania i polega na przekazaniu drgań z dłoni na poddany zabiegowi obszar. Masaż klasyczny zawsze kończy się ruchami głaskającymi, aby wyciszyć organizm.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz