Materiał Partnera

Masaż i jego rodzaje

Masaż i jego rodzaje

Masaż jest doskonałym sposobem nie tylko na relaks i odprężenie. Zabiegi stosuje się również ze względów zdrowotnych oraz, szczególnie w przypadku sportowców, w przypadku wystąpienia kontuzji. Rodzajów masażu jest naprawdę wiele. Ważne jednak, aby wykonywał go doświadczony i odpowiednio wykwalifikowany personel. Co warto wiedzieć o rodzajach i technikach wykonywania masażu?

Masaże relaksacyjne i rozluźniające

Żyjemy w trudnych i dynamicznych czasach. Stres spowodowany obowiązkami domowymi i zawodowymi odpowiedzialny jest za powstanie wielu jednostek chorobowych. Sporo współczesnych zawodów wiąże się z siedzeniem za biurkiem. Wbrew powszechnie panującej opinii pozycja siedząca nie jest dla człowieka naturalna. Zbyt długie spędzanie czasu w sposób statyczny może spowodować spięcie i bóle tkanek mięśniowych. Spięte mięśnie, szczególnie w okolicach szyi przyczyniają się do odczuwania bólu głowy, a co za tym idzie – chronicznego zmęczenia. Istnieje wiele metod masażu, którego zadaniem jest rozluźnienie mięśni i wprowadzenie organizmu w stan relaksu. Mowa tu o masażu gorącymi kamieniami, masażu Lomi Lomi, podczas którego stosuje się także inne techniki relaksacyjne takie jak wykorzystanie bodźców dźwiękowych, czy masaż klasyczny.

Masażu klasyczne dokonuje się za pomocą głaskania, rozcierania, ugniatania oraz oklepywania. Aby mieć pewność, że usługa przeprowadzona zostanie w pełni profesjonalnie z zachowaniem bezpieczeństwa, warto skorzystać z usług najbardziej renomowanych gabinetów masażu. Zdecydowanie zalicza się do nich salon Nenufar, który dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu od lat zapewnia wszystkim swoim klientom rozbudowaną ofertę odprężenia się poprzez masaż. Na co jeszcze można liczyć ze strony profesjonalnych gabinetów masażu?

Masaż leczniczy i sportowy

W masażu leczniczym i sportowym o wiele ważniejsze od względów relaksacyjnych są aspekty związane ze zdrowiem pacjenta. Masażu leczniczego używa się głównie w fizjoterapii, a jego zadaniem jest usunięcie lub ograniczenie skutków wywoływanych przez choroby. Zwłaszcza chorób narządu ruchu, przykurczy mięśniowych, problemów ze stawami i mięśniami. Salony masażu zapewniają również dostęp do jego sportowej odmiany. Dobrze przeprowadzony zabieg masażu sportowego znacznie ogranicza ryzyko powstania kontuzji i urazów.

Można stosować go zarówno przed, jak i po aktywności fizycznej. Ciekawostką wydaje się masaż pobudzający. Dlaczego? Otóż dlatego, że jego zadaniem jest pobudzenia organizmu do wzmożonego wysiłku fizycznego. W przeciwieństwie do innych technik masaż pobudzający powoduje spięcie, a nie rozluźnienie tkanki mięśniowej.

Opracowanie:
Radom, Wesoła 4
tel. 505 283 338
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz