Artykuł sponsorowany

Masaż dźwiękiem i jego zastosowanie

Masaż dźwiękiem i jego zastosowanie

W dzisiejszych czasach coraz chętniej czerpiemy z kultury i wiedzy kultury dalekiego wschodu. Doceniamy mądrość wiekowych doświadczeń i ich wpływ na urodę oraz zdrowie. Jedną z wartych uwagi metod jest masaż dźwiękowy misami tybetańskimi. Dla osób wychowujących się w otoczeniu zachodnich wzorców i metod, w pierwszej chwili nieprawdopodobne może się wydawać, że istnieje możliwość masowania z wykorzystaniem dźwięku. Misy tybetańskie pozwalają na osiągnięcie głębokiego doznania wibracji oraz dźwięków. Sprawiają one, że ciała ulega rozluźnieniu, cały organizm przechodzi w stan wyciszenia, emocje zostają wyciszone, a energia życiowa pobudzona.

Czym jest zabieg z wykorzystaniem mis tybetańskich?

Jedna sesja masażu dźwiękowego trwa około godziny. Cały zabieg polega na tym, że specjalne misy ustawiane są na masowanej osobie, a następnie w odpowiedni sposób się w nie uderza, wprowadzając w wibrację i wydobywając dźwięk. Każdy ton jest harmonijny i delikatny, w związku z czym sprawia, że zmysł słuchu odbiera go jako element doprowadzający do odprężenia.

Jak działa masaż dźwiękiem i kiedy warto go zastosować?

Terapia dźwiękowa ma dobroczynny wpływ na harmonię ducha, ciała i umysłu, prowadzi do odprężenia organizmu i odczuwania błogostanu, pogłębia nasze umiejętności wprowadzania samych siebie w stan relaksu, jak również poprawia świadomość własnego ciała i emocji.

Jeśli w naszych planach znajduje się masaż dźwiękiem, bo metoda ta nas silnie zainteresowała, to z pewnością warto dowiedzieć się więcej o jej szerokim zastosowaniu, korzystnym dla naszego zdrowia. Misy dźwiękowe sprawdzają się w łagodzeniu dolegliwości kobiecych takich jak bolesne miesiączki, czy torbiele, wspomagają również leczenie wielu chorób i pobudzają nasze organizmy do rozpoczęcia procesu samoregeneracji. Co istotne jest to metoda wspierająca samouzdrawianie, obniżająca poziom stresu i usuwająca blokady energetyczne. Jednak lista niezwykłe działania dźwięku jest o wiele dłuższa: reguluje przemianę materii, poprawia zdolności twórcze, koncentrację, kreatywność, pomaga uzyskać pewność siebie i jasność umysłu, pomaga również w migrenowych bólach głowy, problemach z zasypianiem, problemach z kręgosłupem, czy w schorzeniach układu kostnego, hormonalne, nerwowego lub pokarmowego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz