Materiał Partnera

Marzysz o egzotycznych wakacjach? Sprawdź ofert biur podroży

Marzysz o egzotycznych wakacjach? Sprawdź ofert biur podroży

Wycieczki zagraniczne to coraz częściej wybierana opcja na wakacje. Oprócz kierunków europejskich ogromną popularnością wśród klientów biur podróży cieszą się wyjazdy do bardziej egzotycznych krajów, m. in. do Australii, Dominikany czy krajów azjatyckich – do Tajlandii czy na Filipiny. Dalekie podróże to okazja do poznania obcej kultury, zwyczajów panujących w miejscach znacznie odbiegających od tych znanych z Europy oraz klimatu egzotycznych krajów. Gdzie udać się na egzotyczne wakacje?

Zasięgnij orientu

Katarzyna Pfeifer z biura podróży Iris Travel w Rudzie Śląskiej poleca kraje azjatyckie, które są jednym z najpopularniejszych kierunków na egzotyczne wakacje. Nadal obserwowany wzrost zainteresowania orientem otwiera coraz to nowe możliwości oferowane przez biura podróży. Tajlandia to państwo w południowo-wschodniej Azji, które zazwyczaj jest pierwszym przystankiem na trasie egzotycznej wyprawy w odległe, ale jakże wyjątkowe tereny. Jej stolica, czyli Bangkok to skupisko tysięcy turystów, którzy chcą zobaczyć Wielki Pałac Królewski, słynną świątynię Wat Pho i Wat Arun lub kupić mnóstwo przeróżnych rzeczy na ulicy Khao San. Tajlandia to również rajskie wyspy, m. in. Pukhet, Pattaya, Koh Chang. Kurorty te zachwycają nieziemskimi widokami, dzikimi plażami oraz urokliwymi zatoczkami umożliwiającymi nurkowanie i podziwianie raf koralowych. Raj wśród dżungli i ryżowych tarasów to Indonezja i wyspa Bali. Koniecznie trzeba spróbować lokalnej, aromatycznej kuchni. Tak jak w przypadku Wietnamu. Tam króluje pyszny i zdrowy street-food, dostępny na każdym kroku. Azja to bogactwo wyjątkowych miejsc. Należą do nich m. in. Laos, Filipiny, Sri Lanka i Malediwy.

Skacz z kangurami

Kolejny kierunek to oddalona o dziesiątki tysięcy kilometrów Australia. Daleka, a przez to jeszcze bardziej kusząca. Miłośnicy nietypowych podróży udając się do Australii będą mieli mnóstwo okazji, żeby przeżyć przygody, pozostające w pamięci przez całe życie. Jednym z takich doświadczeń może być nurkowanie na Wielkiej Rafie Koralowej, wśród podwodnej roślinności i barwnych koralowców. Cudem natury nazywana jest wielka skała The Wave ukształtowana przez wiatr i deszcz. Będąc w Australii nie sposób pominąć pustynnych terenów, które zajmują niemal 90% powierzchni kraju. Outback budzi respekt poprzez ogromne pustkowia, możliwość obcowania z wielbłądami i emu oraz samotne roadhouse’y. Mówi się, że można tam zobaczyć najpiękniejsze wschody  zachody słońca. Obowiązkowy przystanek na mapie kontynentu to oczywiście Sydney, czyli niebędące stolicą, ale największe miasto w Australii. Słynna, nowoczesna opera położona na przylądku Bennelong Point to symbol znany na całym świecie. Uluru to kolejny znak rozpoznawczy australijskiego terenu. Obejście największej na świecie skały, czyli monolitu zajmuje ponad 4 godziny. Święta góra Aborygenów położona jest na środku Australii, w sercu pustyni. Biuro podróży Iris Travel oferuje wycieczki w tamte rejony globu, uwzględniające zwiedzanie i zobaczenie charakterystycznych miejsc, oraz tych, gdzie nie dotarła jeszcze rzesza turystów. 

Opracowanie:
Ruda Śląska, Wolności 25
tel. 32 240 16 23
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz