Artykuł sponsorowany

Mariusz Koza zadba o Twoje okulary przeciwsłoneczne

Mariusz Koza zadba o Twoje okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne są ważnym elementem stylizacji i to na każdą porę roku. Zapewniają optymalną ochronę oczu. Nie można o nich zapomnieć zwłaszcza nad morzem i w górach.  Pracownicy Zakładu Optycznego Mariusza Kozy wiedzą, że na stan wzroku wpływa nie tylko słońce. Tych zagrożeń jest wiele, nawet wychodząc na balkon trzeba zabezpieczyć swoje oczy przed promieniami UV, czy pyłem niesionym przez wiatr.

Wpływ promieni UV na oczy

Nawet w zacienionych miejscach dociera do oka 90 % promieniowania. Odbijanie światła od śniegu, wody, piasku na plaży może zwiększyć obciążenie oka nawet do 70 procent. W słoneczne dni oraz w regionach południowych dobre okulary przeciwsłoneczne powinno się nosić nawet w cieniu. Tutaj intensywności promieniowania nie wolno lekceważyć także przy zachmurzonym niebie.

Promienie ultrafioletowe działają mutagennie, są rakotwórcze. Zbyt intensywne opalanie uszkadza tkankę łączną sprawiając, że skóra traci elastyczność, pojawiają się plamy pigmentacyjne. Optycy z Zakładu Optycznego Mariusza Kozy świadomi, że również oczy są narażone na UV, oferują okulary przeciwsłoneczne, m.in. takich firm jak: Rodenstock, Porsche Design, Mercedes-Benz Style, Gerry Weber. Bez nich oczy pieką i bolą, łzawią lub stają się bardzo suche. Nadmierne nasłonecznienie obniża ostrość widzenia, zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia zaćmy i źle wpływa na funkcjonowanie rogówki i siatkówki. Soczewka oka ulega zmętnieniu, pojawia się zaćma, rośnie ryzyko zachorowania na raka oka.

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV są niezbędne

Najlepiej nosić okulary z filtrem UV 400. Najskuteczniej chronią one wzrok, odbijając szkodliwe promieniowanie. Zgodne z wymaganiami nałożonymi przez Unię Europejską, zakład optyczny umieszcza na nich odpowiednie oznaczenie z certyfikatem CE, znajdujące się w wewnętrznej stronie oprawek. Osoby, które noszą okulary korekcyjne na co dzień, powinny także okulary przeciwsłoneczne dokładnie dopasować do indywidualnej korekcji dzięki odpowiedniemu zabarwieniu. I dotyczy to także (a może zwłaszcza) dzieci, gdyż ich jaśniejsze oczy łatwiej niż u dorosłych przepuszczają światło słoneczne. Stąd skuteczną ochroną będą dla nich szkła pochłaniające 100% promieni UV.  

Kształt i rozmiar opraw okularowych, materiał, z jakiego są wykonane, kolor szkieł sprawiają, że wybór modnych okularów przeciwsłonecznych jest trudny. Zakład Optyczny Mariusza Kozy pomoże dopasować je do typu urody. Dodatkowo, oferuje też oprawki o właściwościach antyalergicznych. Te fachowe usługi optyczne warto polecić.

Opracowanie:
Ełk, Mickiewicza 15
tel. 87 610 98 76
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz