Artykuł sponsorowany

Marek Sitkowski Przetwórstwo Drewna: czym wyróżniają się europalety i jakie jest ich zastosowanie?

Marek Sitkowski Przetwórstwo Drewna: czym wyróżniają się europalety i jakie jest ich zastosowanie?

Palety wykonane z drewna służą do przewozu bardzo wielu materiałów i produktów oraz ich swobodnego transportowania przy użyciu wszystkich rodzajów wózków widłowych. W dobie postępującej globalizacji, wiele firm, które są obecne na rynku Europejskim i przewożące towary na dalekie trasy za pomocą ciężarówek używają europalet, które mają znormalizowane wymiany, wytrzymując określone obciążenie, Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.

Powody, dla których europalety są tak często używane

Europalety doskonale sprawdzają się do przewozu wózkami widłowymi różnych towarów do magazynu, jak do załadunku wielu materiałów na duże samochody ciężarowe  przy użyciu wszystkich rodzajów wózków widłowych. W związku z postępującą w bardzo szybkim tempie globalizacją, wiele firm międzynarodowych w celu usprawnienia pracy przy przewozach oraz różnego rodzajach przeładunkach w bazach logistycznych, używa normalizowanych europalet, które posiadają wymiary 1200 x 800 mm oraz wagę około 25 kg.

Na takiej palecie może być umieszczony ładunek o wysokości do 1000 mm i jego gabaryty powinny być kształcę zbliżone do prostopadłościanu. W ten sposób może układać ładunki piętrowo, wykorzystując całą przestrzeń samochodu ciężarowego do przewozu wielu towarów. Dopuszczalna masa, która może być przewożona nie może przekraczać jednej tony. Oprócz szerokich zastosowań w transporcie magazynowym, palety są stosowane również w przemyśle meblarskim, do produkcji nowoczesnych stolików oraz mebli ogrodowych. Palety są tak bardzo popularne, ponieważ mają bardzo dobry stosunek ceny do wysokiej jakości (duża wytrzymałość) oraz lekkości (duża zaleta ze względów praktycznych).

Cechy charakterystyczne europalet

Technologia produkcji palet jest tak skonstruowana, aby wytrzymywały one dane obciążenie, którego przekroczenie może być groźne i powodować wypadki w skutek pęknięcia czy innego uszkodzenia. Europalety są wyprodukowane z bloków drewnianych, połączonych zarówna na brzegach, jak i w środku deskami. Z obydwu stron posiadają otwarte wejścia, co umożliwia podjazd wózka do palety z dowolnej strony. Wszystkie palety ze znakiem EPAL, EUR oraz UIC należą do grupy palet o  wspólnej nazwie europalety, które posiadają wspólne parametry techniczne i jakościowe, określone przez specjalny certyfikat świadczący o zgodności z normą europejską UNE-EN 13698-1. Dzięki temu, że można układać europalety jedna na drugiej, świetnie sprawdzają się w bardzo wielu magazynach o różnej specyfikacji. Ważną kwestią, o której warto wiedzieć, w kontekście europalet, jest surowiec służący do ich produkcji.

Surowiec na palety powinien posiadać określoną jakość i być wolne od naturalnych defektów, które zdarzają się w przypadku różnych gatunków drewna. Obróbka termiczna drewna na palety nie powinna być przeprowadzana w temperaturze niższej, aniżeli 56 stopni Celsjusza, a wilgotność gotowej palety nie może przekraczać 22%. Ponadto, wyprodukowane drewno, powinno być pozbawione różnych patogenów żyjących w drewnie i mogących zagrażać zdrowiu człowieka, pracując w bezpośrednim kontakcie z paletą. Do przewożenia różnych ładunków można wykorzystywać zarówno palety nowe, jak i używane w dobrym stanie, które oferowane są przez doświadczoną firmę Marek Sitkowski Przetwórstwo Drewna.

Poznaj firmę Marka Sitkowskiego

Firma specjalizuje się w przetwórstwie drewna. Jej siedziba znajduje się w Grabowie nad Prosną, w województwie wielkopolskim. Działa na rynku od 1997 roku i może poszczycić się bogatym doświadczeniem w branży. Głównym obszarem działalności przedsiębiorstwa jest obróbka drewna. Dysponuje ono nowoczesnym parkiem maszynowym, co pozwala na efektywną produkcję różnorodnych wyrobów drewnianych. Firma korzysta z wysokiej jakości surowców, pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Wyroby te są nie tylko solidne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale również ekologiczne, gdyż podczas ich produkcji nie stosuje się środków chemicznych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz