Artykuł sponsorowany

Mapa do celów projektowych w ofercie firmy Stingeo

Mapa do celów projektowych w ofercie firmy Stingeo

Wykorzystywane już w czasach starożytnych, nadal mają ogromne znaczenie na wielu płaszczyznach. Przez dzieci kojarzone głównie ze skarbem zakopanym na bezludnej wyspie, dzisiejsze mapy są niezbędnikiem chociażby przy zagospodarowaniu terenu. Niezwykle ważne jest w tym przypadku odpowiednie przebadanie gruntu. Jak zatem zadbać o to, by mapa była wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami?

Działka przeniesiona na papier

Odwzorowanie terenu jest procesem, do którego należy przystąpić bardzo starannie. Sporządzenie mapy wymaga dużej wiedzy i dokładności – zależy od tego wiele istotnych czynników. Znajomość topografii jest niezwykle ważna w kontekście realizacji projektów budowlanych. Nie jest to możliwe bez odpowiednich dokumentów, do których z pewnością należy mapa. Do jej wykonania potrzebne są specjalistyczne pomiary geodezyjne. Taką usługę wykonuje od wielu lat firma Stingeo. Badania nad terenem interesują nie tylko osoby prywatne, które chcą wybudować na swojej działce dom jednorodzinny. Precyzyjna mapa ma również kluczowe znaczenie dla wielkich przedsiębiorstw, stawiających fabryki i hale na ogromnych powierzchniach. W obu przypadkach pomiar musi być tak samo dokładny, bowiem rozmiar planowanej konstrukcji nie ma wpływu na precyzję jej zbudowania – za każdym razem musi być wykonana z dużą dbałością o szczegóły. Efektywne zagospodarowanie terenu jest możliwe jedynie ze sporządzoną uprzednio mapą tej powierzchni. Jak się zatem okazuje, do postawienia domu nie wystarczy jedynie jego projekt i ekipa budowlana. Należy dokładnie zbadać działkę, na której chcemy wznieść wymarzoną konstrukcję. Czynność ta wymaga wykwalifikowanego geodety, posiadającego odpowiedni sprzęt do wykonania pomiarów.

Sąsiad prawie jak rodzina

Kupując działkę, musimy mieć świadomość, że graniczy ona z innymi. Skrajne punkty bywają nierzadko powodem sporu między właścicielami gruntów. Z pomocą przychodzi wtedy geodeta, który na zlecenie klienta dokładnie bada stan prawny terenu i z niezwykłą precyzją wyznacza jego obszar. Podziały i wznowienia granic nieruchomości to fundament dobrego sąsiedzkiego współżycia. Dzięki nim unikniemy sporów o ziemię, a także będziemy mogli zagospodarować działkę według własnego uznania, znając dokładnie jej wymiary i brzegi. Sporządzona przez specjalistę mapa dla celów projektowych jest zatem istotna z wielu względów. Przede wszystkim zapewnia inwestorowi spokój i pewność działania zgodnie z wyznaczonym planem. Warto więc pomyśleć o usługach geodety i zleceniu mu wykonania odpowiednich pomiarów. Użyje on do tego celu specjalistycznych narzędzi, do których obsługi wykorzysta swoją wiedzę i kwalifikacje.

Mapy i nie tylko

Sporządzanie map to tylko jedna z usług oferowanych przez firmy geodezyjne. Wspomniane już wcześniej przedsiębiorstwo Stingeo oferuje także geodezyjne pomiary realizacyjne i inwentaryzacje, prace geodezyjno-prawne, a także pomiary z wykorzystaniem dronów, w tym ortofotomapy oraz pomiary mas ziemnych.

Dzięki nowoczesnemu sprzętowi oraz wieloletniemu doświadczeniu firma Stingeo zapewnia usługi oraz obsługę na najwyższym poziomie.

Opracowanie:
Mszana Dolna, Fabryczna 4
tel. 502 285 340
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz