Materiał Partnera

Manicure - sposób na piękne i zadbane paznokcie

Manicure - sposób na piękne i zadbane paznokcie

Manicure to zabieg kosmetyczny na paznokcie dłoni. Zapewnia trwały efekt i piękne kolory paznokci. Dzięki niemu każda kobieta może sobie pozwolić na różnorodne stylizacje w zależności od potrzeb. W ofertach salonów kosmetycznych są różne rodzaje manicure - francuski, hybrydowy, akrylowy, klasyczny, japoński. Jaka jest między nimi różnica? Wyjaśniamy poniżej.

 Manicure klasyczny

To podstawowy typ manicure, który polega na kilku elementach: nadaniu paznokciom pożądanego kształtu, odsunięciu i wycięciu skórek, odżywieniu i natłuszczeniu paznokci oraz pomalowaniu ich lakierem.

 Podczas zabiegu wykonuje się “kąpiel” dłoni w wodzie z dodatkiem zmiękczającego kosmetyku, peeling oraz masaż dłoni. Paznokciom kosmetyczna nadaje odpowiedni kształt, a cała płytka jest polerowana. Manicure klasyczny znajduje się w ofercie niemal każdego salonu kosmetycznego, np. Nd Nails Of Dream Hanna Spatar.

 Manicure francuski

To jeden z najpopularniejszych rodzai manicure, moda na niego nadal nie przemija. Manicure francuski jest synonimem prostoty i elegancji, świetnie wygląda u każdej kobiety. Jest odpowiedni zarówno na co dzień, do pracy, jak i na szczególne okazje. Jego cechą charakterystyczną jest jasny lakier do paznokci oraz białe kreski na zakończeniu paznokci. Przed pomalowaniem paznokci, kosmetyczka oczyszcza je i nadaje im odpowiedni kształt. Manicure francuski jest na tyle prosty, że można go wykonać w domu.

 Manicure hybrydowy

Paznokcie hybrydowe są ostatnio bardzo popularne. Nie ma się czemu dziwić, ten rodzaj manicure ma wiele zalet: pasuje do długich i krótkich paznokci, jest niezwykle trały i w miarę tani, a paznokcie wyglądają pięknie i naturalnie. Wykonanie manicure hybrydowego wymaga wprawy, tak więc najlepiej wykonać go w profesjonalnym salonie kosmetycznym np. Nd Nails Of Dream Hanna Spatar.

 Manicure akrylowy

Manicure akrylowy jest równie piękny i trwały jak hybrydowy, jednak wymaga wiedzy i doświadczenia, tak więc powinny go wykonywać wyłącznie kosmetyczki.

 Ten zabieg jest polecany zwłaszcza kobietom, które borykają się z kruchymi i zniszczonymi paznokciami. Niestety, udając się do salonu kosmetycznego trzeba zarezerwować około trzech godzin - bo właśnie tyle trwa zrobienie manicure akrylowego. Jednak trzeba dodać, że efekt jest wart poświęconego czasu.

 Manicure japoński

Głównym zadaniem manicure japońskiego jest intensywne odżywienie paznokci. Zabieg polega na wcieraniu specjalnej pasty, bogatej w witaminy, minerały i inne związki niezbędne dla zdrowia paznokci. Całość utrwala się warstwą pudru, która zatrzymuje na dłużej składniki odżywcze.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz