Materiał Partnera

Manicure hybrydowy – co warto wiedzieć?

Manicure hybrydowy – co warto wiedzieć?

Manicure hybrydowy to technika stylizacji paznokci, która szturmem zdobyła uznanie wielu kobiet i od dawna cieszy się popularnością. Nic w tym dziwnego, gdyż manicure hybrydowy powoduje, że paznokcie są piękne. Działanie to powinno być wykonane w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Specjalistka dysponuje odpowiednią wiedzą i sprzętem. Doskonale wie, jak pielęgnować płytkę. Dowiedz się, z jakich etapów składa się zabieg.

Jakie akcesoria są potrzebne do wykonania paznokci hybrydowych?

Do przygotowania paznokci hybrydowych wykorzystuje się lampę UV bądź UV LED. Do wykonania zabiegu potrzebne są także takie elementy jak warstwa podkładowa, wykończeniowa, lakier hybrydowy, aceton, odtłuszczacz, waciki bezpyłowe oraz bloczek polerski.

Jak wykonuje się manicure hybrydowy?

Paznokcie hybrydowe wymagają odpowiedniego przygotowania płytki, a więc nadania jej kształtu oraz wycięcia skórek wokół paznokci. Usuwa się także pozostałości poprzedniego lakieru. Następnie wykorzystuje się bloczek polerski i dokonuje zmatowienia płytki. Przed wykonaniem hybrydy za pomocą wacików bezpyłowych (inne mogą zostawić kłaczki na płytce paznokcia, co zmniejsza przyczepność hybrydy) nakłada się również odtłuszczacz. Warstwę podkładową utwardza się w lampie. W dalszej kolejności przychodzi czas na lakier. Najczęściej wystarczą dwie powłoki, aby otrzymać idealne pokrycie. Każdą warstwę utwardza się oddzielnie w lampie UV. Ostatni etap związany jest z nałożeniem warstwy wykończeniowej. Łączy ona powłoki, a także zapewnia efekt nabłyszczenia. Co więcej, wykazuje największy wpływ na trwałość lakieru. Po przedstawionych czynnościach na płytkę ponownie nakłada się odtłuszczacz i usuwa się z niej klejącą się warstwę.

Jak długo trwa zabieg i czy jest bezpieczny dla paznokci?

Klasyczny manicure hybrydowy nie trwa długo (od 30 do 60 minut), jednak może się przedłużyć, gdy istnieje konieczność odbudowania płytki z użyciem specjalnych żelów – zauważa specjalista reprezentujący Gabinet Kosmetyczny Gabriela – Gabriela Wójcik. Niektóre panie pragną mieć na swoich paznokciach różne wzorki. To również wydłuża całe zadanie.

Wiele kobiet bardzo ceni sobie paznokcie hybrydowe. Uważają, że hybryda chroni przed narażeniem na częste zmywanie lakieru, a co za tym idzie kontaktem z nie zawsze zdrowym dla paznokci zmywaczem. Jednakże w niektórych przypadkach może prowadzić do rozdwajania i pękania płytki. Wszystko zależy od indywidualnych warunków. Warto podkreślić, że skorzystanie z usług profesjonalnej kosmetyczki zabezpieczy przed takimi konsekwencjami. Profesjonalistka oceni stan paznokci, a także doradzi i zastosuje najlepsze rozwiązanie.

Opracowanie:
Limanowa, ks. Kowalskiego 7 lok. 10
tel. 692 733 719
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz