Materiał Partnera

Manicure, czyli jak profesjonalnie zadbać o paznokcie u rąk?

Manicure, czyli jak profesjonalnie zadbać o paznokcie u rąk?

Renomowane gabinety kosmetyczne świadczące wiele usług realizują także manicure, dzięki któremu można kompleksowo zadbać zarówno o paznokcie u rąk, jak i całe dłonie. Ich odpowiednią pielęgnację warto powierzyć specjalistom, którzy zastosują właściwe metody – jakie konkretnie typy manicure są obecnie najpopularniejsze i wykonywane w dobrych gabinetach kosmetycznych?

Estetyka przede wszystkim

Do podstawowych typów manicure zalicza się wersję klasyczną. W jego zakresie dokonuje się precyzyjnego usunięcia starego, zalegającego lakieru z paznokci – do tej czynności specjalistyczne gabinety kosmetyczne wykorzystują profesjonalne zmywacze do paznokci. Po usunięciu starego lakieru, manicure klasyczny obejmuje również piłowanie paznokci. Czynność tę warto powierzyć wykwalifikowanej kosmetyczce, która wykorzystując odpowiednie narzędzia, np. pilnik ceramiczny czy polerkę, zadba o optyczne wydłużenie płytki poprzez precyzyjne piłowanie bocznych części paznokcia. Po jego odtłuszczeniu oraz wyeliminowaniu zbędnych skórek możliwe jest nałożenie odpowiedniego lakieru do paznokci. Gabinet kosmetyczny CosmeticsNail Art jest w stanie kompleksowo zadbać o paznokcie i dłonie poprzez wykonywanie manicure klasycznego, ale też innych jego rodzajów. Zalicza się do nich m.in. manicure japoński, który polega na usunięciu skórek i wzmocnieniu płytki paznokcia za pomocą specjalistycznych past i proszków. Są one dokładnie wcierane, co pozwala uzyskać efekt eleganckiego silnego nabłyszczenia.

Manicure – nowoczesne metody

W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych wykonywany jest też manicure żelowy. Po uprzednim przygotowaniu płytki paznokcia, czyli usunięciu wszelkich odżywek czy lakierów oraz skórek, nakładany jest na nią odpowiedni żel. Po tej czynności aplikuje się specjalistyczny preparat wzmacniający przyczepność, a także bazę – do jej utrwalenia niezbędna jest lampa UV o właściwej mocy. Tego typu manicure wykonywany więc być musi wyłącznie w dobrze wyposażonych, przystosowanych do tego gabinetach kosmetycznych, które dodatkowo oferują szeroki wachlarz kolorów czy zdobień nakładanych na paznokcie. Realizują one także tzw. manicure hybrydowy – w tym wypadku stosuje się lakier o konsystencji żelu, który charakteryzuje się niezwykłą trwałością. Manicure hybrydowy utrzymuje się bowiem na paznokciach nawet przez trzy tygodnie, dzięki czemu jest rozwiązaniem komfortowym. Manicure hybrydowy daje także możliwość zaimplementowania wielu różnego rodzaju zdobień. Profesjonalne  gabinety kosmetyczne są w stanie wykonać wzory i desenie zgodne z indywidualnymi preferencjami, co daje możliwość uzyskania paznokci dopasowanych np. do konkretnej kreacji.

Opracowanie:
Pruszków, Chopina 27 lok. 11
tel. 796 316 200
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz