Materiał Partnera

Malowanie elewacji - na czym polega?

Malowanie elewacji - na czym polega?

Do malowania elewacji domu nie możemy ruszyć z miejsca, potrzebujemy z góry określony plan działania, który będziemy mogli stopniowo wprowadzać w życie w odpowiedniej kolejności, co pozwoli nam zaoszczędzić sobie niemiłych niespodzianek. Takie planowanie czynności pozwoli nam również określić, które narzędzia będą nam niezbędne do poprawnego wykonania projektu, a które możemy odłożyć na bok na czas wykonywania prac. Malowanie z pewnością należy do prostszych sposobów odświeżenia wyglądu naszego budynku, nie jest też aż tak wymagające i kosztowne, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka.

O czym pamiętać?

Podczas wykonywania tego typu prac, należy pamiętać o kilku ważnych aspektach, których zignorowanie może być tragiczne w skutkach. Ważne jest, aby nie malować elewacji nigdy, pod żadnym pozorem, podczas dużych upałów, skrajnie niskich temperatur i mrozów, ani podczas dni wilgotnych podczas opadów deszczu, śniegu czy w sytuacji, gdy w naszej okolicy unosi się mgła. Najlepszym wyborem jest odczekanie kilku dni od momentu, w którym spadł śnieg czy deszcz, ponieważ takie zjawiska jak poranna rosa potrafią skutecznie zniszczyć efekty naszej ciężkiej pracy. Idealna temperatura dla malowania elewacji to od 5 stopni, do maksymalnie 25-28, powyżej ani poniżej tych temperatur nie powinniśmy wykonywać tego typu prac.  

Ściany powinniśmy malować z samego rana, najlepiej, gdy na dworze jest jeszcze widno, zanim zdążą się nagrzać od promieni słonecznych. Jeżeli konieczne jest postawienie rusztowania albo wykorzystanie drabiny, powinniśmy zawsze kilka razy sprawdzić ich stabilność i bezpieczeństwo. Równie ważne jest bezpieczeństwo przechodniów lub osób zamieszkujących dany budynek, powinni być poinformowani o pracach, aby mogli poruszać się bezpiecznie i uważnie. Przed rozpoczęciem prac upewnij się też, że na miejscu posiadasz odpowiednią ilość farby i narzędzi, ponieważ w przeciwnym razie nie powinieneś zaczynać malowania - powinieneś zakończyć je w ten sam dzień, w którym zacząłeś.

Farba

Farba powinna pasować do reszty budynku, lub w odpowiedni sposób kontrastować z dachem czy też podłożem, lub okolicznymi budynkami znajdującymi się na działce. Do wykonania takich prac, można użyć farb akrylowych, farb silikatowych, farb silikonowych lub farb lateksowych. Każda z farb różni się od siebie w dość wyraźny sposób, a zatem warto zapoznać się z ich właściwościami, aby dobrać najlepszą, najbardziej pasującą farbę do naszego budynku. Jeżeli wiesz, że samemu możesz nie dać rady uporać się z takim zadaniem, skorzystaj z usług profesjonalnej firmy, takiej jak Igor Siniecki Usługi Ogólnobudowlane której specjalizacją jest między innymi malowanie elewacji.

Opracowanie:
Mieroszów, Wałbrzyska 1 lok. 6
tel. 503 858 887
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz