Materiał Partnera

Makijaż permanentny. Co to takiego?

Makijaż permanentny. Co to takiego?

Makijaż permanentny to doskonały sposób na zaoszczędzenie czasu podczas poranka – dzięki niemu nie musimy codziennie się malować. Co więcej taki makijaż nie rozmazuje się, nie trzeba go zmywać, a na dodatek utrzymuje się od dwóch do pięciu lat. Czym charakteryzuje się makijaż permanentny i na jakie partie twarzy można go zastosować?

Makijaż permanentny to makijaż stały, które wykonuje się wprowadzając pod skórę barwnik. Za pomocą bardzo cienkich nakłuć, pod skórę wprowadza się nieuczulający pigment. Zazwyczaj jest on pochodzenia naturalnego. Technika jego wykonania jest nieco podobna do robienia tatuażu. Efekt utrzymuje się przez kilka lat – jest to zależne od rodzaju skóry i szybkości jej złuszczania. Stosuje się go głównie w okolicy brwi, oczu oraz ust.

Makijaż permanentny – rodzaje

Za pomocą makijażu permanentnego możemy poprawić zarówno obrys jak i całe wypełnienie, na przykład ust. Jest to doskonały sposób na poprawienie kształtu brwi lub nadanie im pożądanego odcienia i gęstości. Dzięki makijażowi permanentnemu możemy również stworzyć na powiece zalotną kreskę. Natomiast jeśli nasze usta mają niewyraźny kształt lub kolor nic nie stoi na przeszkodzie, by poprawić ich obrys lub wypełnić naturalnym kolorem – dzięki temu już nigdy nie będziemy musiały martwić się rozmazaną szminką.

Wykonanie makijażu permanentnego

Pierwszym etapem wykonania tego rodzaju makijażu jest dobranie odpowiedniego koloru pigmentu. Dobiera się go na podstawie koloru oczu, włosów czy skóry, by efekt był jak najbardziej naturalny – mówi linergistka z gabinetu kosmetologii estetycznej Bez Skalpela – Na powieki oraz usta nakłada się zazwyczaj krem znieczulający. Za pomocą jednorazowych igieł wprowadza się barwnik pod skórę. Zabieg trwa zazwyczaj od godziny do półtorej, ponieważ iniekcja pigmentu wymaga dokładności. Po zabiegu może pojawić się obrzęk, jednak zazwyczaj znika on w ciągu kilku godzin.

Nie licząc delikatnej opuchlizny czy strupków zabieg ten nie posiada skutków ubocznych. Dzięki makijażowi permanentnemu możemy przez dłuższy czas zachwycać pięknym wyglądem oraz nie martwić się o rozmazany tusz do rzęs czy szminkę, nawet podczas deszczu czy pobytu na basenie.

Wskazania i przeciwwskazania po zabiegu

Po zabiegu tworzy się tzw. skórka pigmentacyjna, utworzona z pigmentu i z krwi, wyłuszcza się ona przez okres około 3-4 dni. Miejsce zabiegowe należy smarować maścią Dermosan lub Alantan, przez okres około dwóch tygodni, przez ten czas należy unikać basenu, ekspozycji słonecznej oraz sauny. Po około 4 tygodniach zalecana jest korekta zabiegu aby wypełnić miejsca w których pigment jest jaśniejszy. Proces blednięcia jest zupełnie naturalny, więc dla podtrzymania efektu, raz na kilka lat należy wybrać się na zabieg odświeżający.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz