Materiał Partnera

Makijaż permanentny brwi – o czym należy wiedzieć?

Makijaż permanentny brwi – o czym należy wiedzieć?

Moda na makijaż permanentny brwi pojawiła się kilka lat temu i wcale nie słabnie. Jego zaletą jest trwałość, naturalny wygląd oraz duża oszczędność czasu na co dzień. Ze względu na to, że utrzymuje się nawet do kilku lat, jest to inwestycja, która w dłuższej perspektywie może się opłacić. Jak się go wykonuje, na czym polega zabieg i o czym powinna wiedzieć każda osoba, zanim zdecyduje się na makijaż permanentny brwi?

Dobrze wykonane brwi, czyli jakie?

Makijaż permanentny brwi musi być dostosowany do ich naturalnego kształtu i koloru. W innym przypadku może wyglądać sztucznie. Tak bywa np. w przypadku pań o jasnej cerze i blond włosach, które decydują się na grube, czarne kreski. Osoba wykonująca zabieg w profesjonalnym salonie, jak np. Permanent Artist Jolanta Chojnowska, powinna doradzić klientce, w jakim odcieniu i jakiej grubości brwi będą pasowały najlepiej. Za cienka kreska może sprawić, że konieczna będzie częsta depilacja odrastających włosków, natomiast za gruba może wyglądać zbyt przytłaczająco na twarzy.

Jeśli brwi klientki są wyjątkowo cienkie i słabe lub nie rosną (np. z powodu choroby), wówczas kreska może wybiegać poza naturalny łuk. „Pociągnięty” dalej makijaż optycznie wydłuży i pogrubi brew.

Metody makijażu permanentnego

Na rynku dostępnych jest kilka metod wykonywania makijażu permanentnego. Do najbardziej znanych należy metoda piórkowa (dająca najbardziej naturalny efekt, polegająca na rysowaniu cienkich kresek imitujących włoski) oraz pudrowa (umożliwiająca mocniejsze nadanie kształtu).

Zabieg makijażu permanentnego brwi polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentu – do wierzchniej warstwy, na głębokość od około 0,6 do 1,2 mm. Zanikanie makijażu permanentnego spowodowane jest odnawianiem się naskórka, dlatego też należy liczyć się z tym, że wraz z upływem czasu kolor będzie coraz jaśniejszy, aż wyblaknie całkowicie (po około 2 latach). Przez ten czas możliwe jest uzupełnianie makijażu permanentnego. Makijaż brwi nie jest bardzo bolesny, choć oczywiście uczucia towarzyszące jego wykonywaniu są zależne od wielu czynników, w tym także od progu bólu klientki.

Opracowanie:
Elbląg, Rzeźnicka 12-13D
tel. 731 082 561
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz