Materiał Partnera

Magia firan woalowych – proste i lejące, a może upięte na przeróżne sposoby?

Magia firan woalowych – proste i lejące, a może upięte na przeróżne sposoby?

Firany woalowe od lat wykorzystywane są przy aranżacjach wnętrz jadalni, sypialni, salonów, restauracji, czy też hoteli. Wyróżniają się one swoją lekkością, wysoką przeziernością światła, a także kolorystyczną różnorodnością. Mogą być mleczne, a także w innych, często krzykliwych odcieniach. Obecnie w dekoratorstwie i wnętrzarstwie panują dwa ważne trendy, które zdają się nigdy nie przemijać.  Mowa o wykorzystaniu firan woalowych w ich lejącej się i długiej formie, sięgającej aż do ziemi, a także o tworzeniu z tego rodzaju tkanin dekoracyjnych prawdziwych dzieł sztuki, dzięki różnym upięciom.

Firany woalowe – uniwersalna prostota

Firany woalowe świetnie nadają się na dekoracje salonów, jadalni, czy sypialni w swojej uniwersalnej prostej wersji. Mowa o wykorzystaniu dwóch części materiałów, które będą zwiewnie wypełniać przestrzeń, aż po samą podłogę. Warto przy tym wiedzieć, że lejące się woale muszą być wykonane z największą precyzją. Każde ich niedociągnięcie rzuca się bowiem bardzo w oczy. To dlatego warto wybierać produkty dekoracyjne od takich firm, jak Magia Firan. Znajdziesz tam piękne woalowe tkaniny w różnych kolorach. Dzięki możliwości zamawianiu różnych wymiarów firan, będziesz zaś mógł dowolnie aranżować swoje wnętrza.

W przypadku firan woalowych bez upięć, które są umieszczone na taśmach, czy przelotkach, można postawić na tkaniny proste, które niemalże będą dotykały podłoża, czy na firany, które będą specjalnie za długie, tworząc na ziemi woalową chmurę – możesz na niej postawić dużą wazę z kwiatem, lub lampion! Takie aranżacje świetnie sprawdzą się we wnętrzach w stylu klasycznym, romantycznym, czy też skandynawskim. Warto je stosować także w dużych salonach z pięknymi drewnianymi podłogami.

Modne upięcia firan woalowanych

Firany woalowe dzięki swojej lekkości łatwo jest również upinać w różne ciekawe formy, zarówno asymetryczne, a także symetryczne. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia, a także ilość posiadanego materiału – w przypadku upięć, zawsze należy doliczyć dodatkową jego partię. Firany woalowe można zatem dowolnie formować w różnego rodzaju kokardy, czy fale. Warto do tego wykorzystywać akcesoria do firan: podwiązki materiałowe, podwiązki koralikowe, podwiązki z ozdobnym magnesem, czy podwiązki sznurowe z chwostem. Ciekawym rozwiązaniem jest również upinacz drewniany. Warto wiedzieć, że tego typu gadżety mogą występować w kolorze Twoich tkanin woalowych, bądź możesz je dobierać na zasadzie kontrastu. Pamiętaj, ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Opracowanie:
Częstochowa, Rejtana 25/35
tel. 34 369 21 36
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz