Materiał Partnera

Magazyny, hale produkcyjne i przestrzeń wokół nich – co warto wiedzieć o ich budowie?

Magazyny, hale produkcyjne i przestrzeń wokół nich – co warto wiedzieć o ich budowie?
Hale i magazyny to konstrukcje bardzo specyficzne. Przy ich projektowaniu wyjątkowy nacisk kładzie się przede wszystkim na funkcjonalność. Nie bez znaczenia jest również szybkość wznoszenia, ponieważ w niektórych sytuacjach to właśnie od tego, czy magazyn powstanie na czas, może zależeć finansowa przyszłość firmy. Budowę tego typu obiektów najlepiej powierzyć jest wyspecjalizowanym firmom. Co warto wiedzieć o całym procesie?

Konstrukcje stalowe – cechy charakterystyczne

Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań, wyjątkowym zainteresowaniem ze strony klientów cieszą się systemowe konstrukcje stalowe. Trudno się temu dziwić, ponieważ opcja ta niesie ze sobą w zasadzie same korzyści. Inwestorzy skorzystać mogą zarówno z projektów gotowych, jak i tych na indywidualne zamówienie. Stwarza to wręcz nieograniczone możliwości w zakresie rozmiarów oraz kształtów konstrukcji. Na wyjątkową uwagę zasługuje jednak fakt, iż budynki oparte na stalowej konstrukcji szkieletowej wznosi się niezwykle szybko.

W momencie, w którym postawione zostaną elementy nośne, można przystąpić do montażu ścian oraz dachu. I tutaj zastosuje się gotowe rozwiązania. Doskonały przykład stanowią płyty warstwowe, które poza ważnymi walorami estetycznymi, zapewniają także optymalne właściwości w zakresie termoizolacji budynku. Niezwykle istotnym elementem, decydującym o tym, czy konkretny obiekt przemysłowy będzie mógł funkcjonować wydajnie, jest doskonale zorganizowana przestrzeń wokół niego. Co w tym zakresie oferują najlepsi fachowcy?

Hale i magazyny – zadbaj o przestrzeń na zewnątrz

Pierwszą i zasadniczą trudnością, z którą zderzyć musi się każdy inwestor, jest stworzenie odpowiedniej infrastruktury, która ułatwi dojazd do obiektu. Mowa tu zarówno o drogach wewnętrznych, jak i całym placu, na którym odbywa się załadunek i rozładunek towarów. W pierwszej kolejności należy zadbać o to, aby przestrzeń wokół hali została utwardzona. Pozwoli to uniknąć w przyszłości bardzo irytujących problemów, związanym z zakopywaniem się ciężkiego sprzętu takiego jak wózki widłowe, czy samochody ciężarowe.

Materiałem, który zdecydowanie najlepiej spisze się w tej funkcji, jest kostka brukowa. Charakteryzuje się ona doskonałą wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na często trudne w naszym regionie warunki atmosferyczne, ze szczególnym uwzględnieniem mrozu oraz wilgoci. Przed jej ułożeniem najlepsi wykonawcy, do których zalicza się firma Rem-Bruk, muszą wykonać szereg prac przygotowawczych. O czym mowa?

Prace ziemne i przygotowanie terenu

Prace brukarskie zaczyna się od właściwego przygotowania terenu. Informacje o tym, jak ma on zostać ukształtowany, znaleźć można oczywiście w projekcie budowlanym. Niemniej jednak w zdecydowanej większości przypadków mowa tu o wykonaniu takich czynności jak niwelowanie oraz wyrównywanie, które mają ułatwić późniejszy etap prac. Aby ograniczyć ewentualność osiadania kostki brukowej w podłożu, przed jej ułożeniem, trzeba także zadbać o podsypkę. Można zastosować zarówno piasek, jak i żwir oraz beton.

Użycie konkretnego materiału związane jest w przewidywanym obciążeniem. To samo dotyczy zresztą samej kostki, której grubość będzie się różniła w zależności o tego, czy poruszać się będą po niej piesi, czy też maszyny. Zastosowanie kostki brukowej to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią sobie idealny stosunek ceny do jakości.

Opracowanie:
Królówka 448
tel. 14 610 95 57
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz