Materiał Partnera

Luksusowy apartament, czyli jaki?

Luksusowy apartament, czyli jaki?
Coraz więcej Polaków planując wakacje lub weekendowy wyjazd do obcego miasta rozważa zarezerwowanie pobytu nie w hotelu czy innym typowym obiekcie noclegowym, lecz w luksusowym apartamencie. Czym powinien charakteryzować się taki lokal?

Czym jest apartament?

Apartamentami do wynajęcia powszechnie nazywa się samodzielne mieszkania, których wyposażenie zapewnia warunki podobne do tych, jakie panują w naszych domach. Jedną z cech odróżniającą apartamenty od pokoi hotelowych jest fakt, że bardzo często zlokalizowane są one w zwykłych budynkach mieszkalnych i są w stanie pomieścić nawet kilka osób.

Czym cechuje się apartament?

Na rynku znajdziemy bardzo szeroką ofertę apartamentów do wynajęcia, niektóre mniej, inne bardziej zasługują na miano luksusowych. Wyróżnić kilka można cech, charakteryzujących apartament najwyższej klasy – jeśli planujemy wypoczynek w tego typu lokalu, powinniśmy zwrócić uwagę szczególnie na:

  • Wielkość – duża przestrzeń znacznie ułatwia funkcjonowanie, szczególnie w większym towarzystwie, choć również niewielkie apartamenty mają swoje plusy (np. niższą cenę za nocleg). Ogólnie przyjmuje się, że im większym apartament, tym lepszy, dokładnie tak samo jak w przypadku mieszkań – w lokalach o powierzchni powyżej 50 metrów kwadratowych z łatwością spędzimy czas w gronie rodziny bądź z grupką znajomych.
  • Rozkład pomieszczeń – czyli ilość pokoi w lokalu oraz rozdział kuchni od salonu ma duże znaczenie dla naszego komfortu, podobnie jak w przypadku zwykłych mieszkań. Wyjątkiem są apartamenty typu studio, w których mamy jedno pomieszczenie o wielkości wystarczającej, by mogło bez żadnych konfliktów pełnić funkcję salonu, sypialni, jadalni i kuchni.
  • Wyposażenie – bardzo istotną, pożądaną przez klientów cechą apartamentów jest ich bogate wyposażenie. Powinno ono obejmować sprzęty niezbędne do zaspokojenia wszelkich, codziennych potrzeb, a więc obowiązkowo urządzenia kuchenne (kuchenka, lodówka, zlewozmywak, czajnik i komplet naczyń, ewentualnie zmywarkę i kuchenkę mikrofalową), pełne wyposażenie łazienki (w tym również pralkę i suszarkę), telewizor, dostęp do internetu. W wielu apartamentach obecna jest również klimatyzacja.

Takie wyposażenie sprawia, że nie odczuwamy żadnych niedogodności typowych dla pobytu w hotelu (np. braku możliwości ugotowania własnych posiłków) i stajemy się całkowicie niezależni, zupełnie jak w domu – wyjaśnia przedstawiciel firmy ApartInfo, oferującej wynajem apartamentów nad Morzem Bałtyckim.

  • Lokalizacja – wybierając apartament warto zwrócić uwagę na jego lokalizację. Najlepsze obiekty na rynku zwykle położone są w pobliżu centrów miast i istotnych atrakcji turystycznych. Im łatwiejszy dojazd, tym wyższa klasa apartamentu.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz