Materiał Partnera

Łożyska w ofercie renomowanych dystrybutorów

Łożyska w ofercie renomowanych dystrybutorów

Łożyska są niezwykle istotnym elementem wielu urządzeń. Bez nich ich funkcjonowanie byłoby niemożliwe, dlatego konieczne jest nie tylko zastosowanie właściwych rodzajów, ale także dbanie o ich regularną konserwację czy w razie potrzeby – wymianę. W takiej sytuacji warto zapoznać się z ofertą renomowanych dystrybutorów łożysk. Jakie konkretnie ich typy obejmuje szeroki asortyment takich firm?

Najpopularniejszy rodzaj

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych typów łożysk jest zdecydowanie model toczny. Określa się tak układ, w którym między dwoma pierścieniami łożyska zamontowane są specjalistyczne elementy tłoczne. To właśnie dzięki nim możliwy jest obrót pierścieni względem siebie, a tym samym poprawna praca całego systemu. W łożyskach tocznych pierścienie umiejscowione są nieruchomo, dlatego w przypadku nieprawidłowości w tym zakresie konieczna jest wymiana elementu na nowy.

Spory asortyment łożysk tocznych posiada firma Vento Łożyska, która w swojej rozbudowanej ofercie uwzględnia wyłącznie produkty renomowanych światowych producentów. Dzięki temu charakteryzują się one zwiększoną wytrzymałością, a także możliwe jest ich dokładne dopasowanie do konkretnej maszyny czy urządzenia, w których stanowią istotny komponent. Oprócz łożysk tocznych warto też zwrócić uwagę na modele ślizgowe. To kolejny już rodzaj łożyska mechanicznego, który proponują swoim klientom specjalistyczne firmy zajmujące się ich dystrybucją. Czym dokładnie charakteryzują się takie łożyska i jakie jeszcze znaleźć można w asortymencie dobrych dostawców?

Wiele rodzajów łożysk

Wspomniane łożyska ślizgowe wyróżniają się brakiem ruchomych elementów pośredniczących. Należy jednak pamiętać o najważniejszym podziale łożysk ślizgowych na olejowe, powietrzne i suche. W pierwszej grupie szczególnie istotne jest zastosowanie odpowiedniego smaru, który również znaleźć można w ofercie renomowanych dystrybutorów łożysk – ich asortyment nierzadko obejmuje też niezbędne oleje oraz inne środki związane z pracą tego typu elementów. Dostępne są też łożyska kulkowe i liniowe, a także stożkowe.

W ostatnich bardzo charakterystycznym komponentem są elementy toczne. Mają bowiem one interesujący kształt ściętych stożków, co z pewnością wyróżnia je na tle innych łożysk. Z powodzeniem radzą sobie one w warunkach, w których łożyska kulkowe wykazują zbyt małą odporność na siły promieniowe oraz osiowe. Wytrzymałe łożyska stożkowe o niskim poziomie tarcia i hałasu również nabyć można w specjalistycznych hurtowniach zajmujących się sprzedażą tego typu elementów. Warto pamiętać o wyborze sprawdzonego dystrybutora, którego asortyment składa się wyłącznie z łożysk najlepszych światowych producentów.

Opracowanie:
Kraków, Powstańców 25A
tel. 12 410 28 50
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz