Materiał Partnera

Łóżka rehabilitacyjne – zalety i zastosowanie

Łóżka rehabilitacyjne – zalety i zastosowanie

Łóżka rehabilitacyjne są pomocne podczas opieki nad osobą, której stan zdrowia lub wiek zmuszają do stałego przebywania w pozycji leżącej. Dzięki specjalnej konstrukcji taki mebel jest bezpieczną opcją, by pacjent nie spadł podczas snu lub mógł dzięki barierkom sam zmienić niewygodną pozycję ciała. Zastosowanie tego rodzaju łóżek podnosi osobie chorej komfort codziennego funkcjonowania.

Czym łóżka rehabilitacyjne różnią się od zwykłych łóżek?


Łóżka rehabilitacyjne służą pacjentom, którzy wymagają specjalnej opieki. Od zwykłych mebli do spania różnią się przede wszystkim solidną budową. Podczas gdy na zwyczajne składa się stelaż i materac, w przypadku miejsca do odpoczynku dla osoby chorej, która spędza większość czasu w pozycji leżącej, takie rozwiązanie nie wystarczy. Konstrukcja łóżka rehabilitacyjnego składa się barierek, które umożliwiają samodzielnie podniesienie się, by zmienić pozycję. Stanowią też ochronę przed wypadnięciem osoby z łóżka. Oprócz tego zainstalowana jest mobilna rama, która umożliwia zmianę pozycji materaca z leżącego na półleżący lub siedzący.

Zalety łóżka do rehabilitacji


Łóżka rehabilitacyjne to element specjalistycznego wyposażenia dla pacjenta leżącego stale, stosowanego zarówno w szpitalach, jak i domach opieki oraz prywatnych mieszkaniach, dostarczanych np. przez firmę Tytan Pack. Łóżka rehabilitacyjne są wygodne nie tylko dla pacjentów, ale również dla ich opiekunów podczas codziennej pielęgnacji podopiecznych. Rodzaj konstrukcji jest odpowiedni do potrzeb każdego pacjenta. Jeśli jest otyły, istnieje dla niego większe ryzyko dyskomfortu, bo siła nacisku jest większa. Z tego względu stosuje się materace, które nie zapadają się, dzięki czemu pozycja kręgosłupa jest odpowiednio podtrzymana. Dzięki funkcji obniżenia można łatwo przemienić osobę na wózek inwalidzki. Łóżko zapewnia bezpieczeństwo, o wiele większy stopień wygody podczas leżenia niż przy tradycyjnym oraz możliwości zmiany pozycji, przez co konieczność przebywania stale w pozycji leżącej jest dla pacjenta mniej uciążliwie.

Opracowanie:
Warszawa, Twarda 44
tel. 22 398 60 85
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz