Artykuł sponsorowany

Łóżka do opieki długoterminowej – gdzie kupić i co robić, żeby dostać na nie dofinansowanie?

Łóżka do opieki długoterminowej – gdzie kupić i co robić, żeby dostać na nie dofinansowanie?

Łóżka do opieki długoterminowej wykorzystywane są w przypadku pacjentów, których stan jest bardzo poważny, a schorzenia są przewlekłe lub nawet nieuleczalne. Tego typu wyposażenia stosują zarówno szpitale i kliniki, jak i domy spokojnej starości, a także klasztory (prowadzące często ośrodki opieki oraz pielęgnacji chorych). Łóżka do opieki długoterminowej są również zakupywane przez klientów indywidualnych dla osób starszych i niepełnosprawnych, które nie wymagają hospitalizacji.

Gdzie kupić łóżka do opieki długoterminowej?

Szpitale, kliniki i inne zorganizowane podmioty o profilu usług medycznych nawiązują stałą współpracę z dystrybutorami i producentami sprzętu oraz wyposażenia do celów leczniczych. Pozwala im to na zakup między innymi łóżek szpitalnych w preferencyjnych cenach – zakup finansowany jest często przez Ministerstwo Zdrowia bądź fundusze strukturalne UE. Stała współpraca i hurtowe zamówienia pozwalają na ustalenie korzystnych warunków finansowych tego typu inwestycji. Osoby indywidualne również mogą starać się o odpowiednie dofinansowanie. Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego lekarza, a także podmiotu, który zaoferuje dany sprzęt – pacjenci i ich rodziny polecają firmę Metalowiec, która oferuje szybką produktów dostawę na terenie całego kraju. Pokrycie kosztów za łóżka rehabilitacyjne bądź łóżka do opieki długoterminowej można uzyskać między innymi w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie lub Ośrodku Pomocy Społecznej przypisanych do miejsca zamieszkania – warto skorzystać z tego rozwiązania, ponieważ profesjonalny sprzęt jest stosunkowo drogi, a wymienione instytucje są w stanie wyłożyć nawet do 80% całej kwoty! Osoby starające się o dofinansowanie będą musiały złożyć odpowiedni pakiet dokumentów – zaświadczenia lekarskie o stanie zdrowia chorego przebywającego w domu, oświadczenia o miesięcznych dochodach osoby chorej i jej rodziny, a także odpowiednie faktury transakcji kupna-sprzedaży wydane przez firmę dystrybuującą łóżko do opieki długoterminowej.

Czym wyróżniają się łóżka do opieki długoterminowej?

Łóżka do opieki długoterminowej przeznaczone do placówek takich jak hospicja, domy spokojnej starości czy szpitali nie różnią się od tych wykorzystywanych do opieki domowej. Najpopularniejszymi modelami są te z drewnianą obudową, dzięki której łóżko nie nadaje wnętrzom szpitalnego charakteru. To nie estetyka jest jednak najważniejsza, a funkcjonalność. W przypadku chęci zakupu łóżka medycznego należy dokładnie przeanalizować z lekarzem prowadzącym osobę chorą to, jaki sprzęt będzie optymalny. Najpopularniejsze na rynku są łóżka wielofunkcyjne, które posiadają leże czterosegmentowe z elektryczną regulacją, a także są przystosowane do ułożenia pacjenta w pozycji Trendelenburga i antyTrendelendurga. Najnowocześniejsze sprzęty posiadają również indywidualną blokadę jazdy oraz obrotu czterech kół jezdnych, statywy do kroplówki, wysięgniki ręki z podwieszką, uchwyty na kaczki i baseny oraz haczyki na worek urologiczny.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz