Materiał Partnera

Lot szybowcem, czyli idealny prezent dla każdego!

Lot szybowcem, czyli idealny prezent dla każdego!

Jest wiele sposobów na to, by wzbić się w przestworza. Bez problemu możemy odwiedzać inne kraje dzięki łatwo dostępnym lotom pasażerskim. Popularne są także rekreacyjne skoki ze spadochronem, loty balonem czy… loty szybowcem! Z laickiego punktu widzenia wydawać by się mogło, że lot szybowcem to nic ekscytującego – wszak statki powietrzne tego typu nie mają nawet silnika. Nic bardziej mylnego – lot szybowcem może być naprawdę ekstremalnym przeżyciem.

Dla kogo lot szybowcem?

Voucher na lot szybowcem może okazać się idealnym prezentem – i to niezależnie od tego, kogo chcemy obdarować. Dzieje się tak dlatego, że lot tego typu może wyglądać naprawdę różnie, w zależności od preferencji. Jeśli poinformujemy instruktorów, że pragniemy relaksu w przestworzach, poleci nam lot widokowy.

W trakcie tego typu wycieczki poprzez nieboskłon będziemy mogli podziwiać unikatowe widoki i przepiękny krajobraz. Nietrudno wówczas poczuć się całkowicie wolnym – lot szybowcem odbywa się znacznie niżej niż na przykład lot pasażerski, bo na wysokości od dwustu do tysiąca metrów, dzięki czemu doznania są naprawdę niesamowite. W zależności od warunków pogodowych lot szybowcem może zająć od pięciu do piętnastu minut.

Osoby głodne bardziej ekstremalnych wrażeń mogą zapytać instruktora o możliwość odbycia nieco mniej spokojnego, ale gwarantującego potężne doznania lotu szybowcem. Możemy wówczas na przelatywanie prosto nad koronami drzew oraz liczne akrobacje lotnicze. Mocne przeżycia gwarantuje przede wszystkim ogromne doświadczenie pilota – do lotów szybowcem typowani są tacy, którzy potrafią sprostać oczekiwaniom klientom. Loty szybowcem oferuje między innymi działający w Rzeszowie Sky Dive Club.

Jakie są etapy lotu szybowcem?

Przed przystąpieniem do samego lotu szybowcem warto wiedzieć, że nie jest nam niezbędna żadna wiedza lotnicza – wszystkiego dowiemy się w trakcie krótkiego szkolenia, podczas którego instruktorzy wyjaśnią nam, na czym dokładnie będzie polegał lot i czego możemy spodziewać się w trakcie. Dostaniemy także informacje na temat bezpieczeństwa oraz wiele praktycznych wskazówek.

Start szybowca odbywa się zupełnie inaczej niż samolotu silnikowego. Statek powietrzny tego typu startuje dzięki specjalnej wyciągarce. Cały lot odbywa się dzięki pionowym prądom powietrza – te wznoszące pojawiają się zwykle tam, gdzie teren jest ogrzewany promieniami słońca. Ciepło unosi się ku górze, a wraz z nim szybowiec. Voucher na lot szybowcem kosztuje około 200 złotych.

Opracowanie:
Rzeszów, al. Armii Krajowej 12a
tel. 737 444 481
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz