Artykuł sponsorowany

Łokieć tenisisty – jak poradzić sobie z tym schorzeniem?

Łokieć tenisisty – jak poradzić sobie z tym schorzeniem?

Wbrew swojej potocznej nazwie łokieć tenisisty to rodzaj schorzenia, które nie dotyczy tylko i wyłącznie osób uprawiających tenis. Schorzenie to fachowo określane też mianem entezopatii mięśni prostowników nadgarstka należy do niezwykle często spotykanych problemów, o których warto dowiedzieć się czegoś więcej. Sprawdzamy, jakie są przyczyny, objawy oraz sposoby radzenia sobie z łokciem tenisisty. Serdecznie zapraszamy.

Czym jest łokieć tenisisty i jakie są jego przyczyny?

Entezopatia mięśni prostowników nadgarstka określana mianem łokcia tenisisty to rodzaj schorzenia polegającego na powstawaniu różnego rodzaju zmian przeciążeniowych wskutek mikrourazów. Główna przyczyna ich pojawienia się leży tak naprawdę po stronie czynności, jakie wykonujemy na co dzień. Jak sama nazwa wskazuje, schorzenie to może pojawić się na przykład podczas intensywnej gry w tenis lub squasha.

Jest to oczywiście związane z nadmiernym przeciążeniem tej części ręki na skutek nadmiernej eksploatacji. Zaznaczmy jednak, iż problem ten nie dotyczy tylko i wyłącznie sportowców. Łokieć tenisisty stanowi bowiem taki typ schorzenia, które pojawia się również w przypadku wykonywania prac biurowych. Oprócz tego mowa tutaj również o mechanikach oraz informatykach.

Typowe objawy i metody leczenia łokcia tenisisty

Jeżeli chodzi o metody leczenia entezopatii mięśni prostowników nadgarstka, którym zajmują się pracownicy Gabinetu Rehabilitacji Medycznej Ryszard Gabryś, to wyróżniamy tutaj przede wszystkim fizykoterapii w postaci terapii falą uderzeniową. Znaczącą ulgę przyniesie nam tutaj również profesjonalny masaż leczniczy. Z kolei w skrajnych przypadkach wymagany jest zabieg operacyjny.

Główny objaw łokcia tenisisty stanowi oczywiście niezwykle uciążliwy dla wielu osób ból w okolicach bocznej części stawu łokciowego. Symptom ten może przyjąć różną postać, ponieważ niektórzy pacjenci określają go jako kłujący, natomiast wielu mówi w tym kontekście o pieczeniu bądź pulsowaniu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz