Artykuł sponsorowany

Lokalizacja a komunikacja miejska. Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania?

Lokalizacja a komunikacja miejska. Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania?

Kwestia lokalizacji a komunikacji miejskiej jest bez wątpienia jedną z najistotniejszych, gdy decydujesz się na kupno mieszkania. Dla wielu osób inwestycja w postaci nieruchomości jest jedną z najważniejszych w życiu. Planując ją, powinni wziąć pod uwagę nie tylko swoje możliwości finansowe, ale również metraż upatrzonego lokum, potrzeby wszystkich domowników czy właśnie lokalizację. Gdzie i dlaczego jest ona tak ważna?

Lokalizacja a komunikacja miejska – małe vs. duże miasto

W przypadku małych miast, gdzie odległości nie są tak uciążliwe, lokalizacja zdaje się mieć drugorzędne znaczenie. Inwestorzy z terenów wielkomiejskich inaczej patrzą na tę kwestię. Przykładem lokalizacji odpowiednio skomunikowanej z miastem jest krakowskie Osiedle Botanika.Lokalizacja Osiedla Botanika jest doskonale skomunikowana z centrum Krakowa. Tak więc niezależnie czy na co dzień korzysta się z własnego samochodu, roweru czy komunikacji miejskiej z Osiedla Botanika zawsze dojedzie się na czas. Nasza firma oferuje mieszkania o powierzchni od 29 m2 do 89 m2 z ogródkami lub balkonami doskonałe zarówno dla singli, par, jak i rodzin z dziećmi, które chcą żyć wśród życzliwych sąsiadów. Zapewniamy dostęp do nowoczesnych wind, miejsc parkingowych oraz wygodnych garaży podziemnych – wyjaśnia przedstawiciel nowej inwestycji mieszkaniowej OSIEDLE BOTANIKA.

Poznań, Warszawa, Kraków, Trójmiasto czy Wrocław – aby codzienne funkcjonowanie w tych miastach nie było utrapieniem, należy odpowiednio wybrać miejsce do życia. Nie trzeba mieć nawet samochodu, by w krótkim czasie dostać się do pracy lub na uczelnię. Przemyślane pod tym kątem lokalizacje uwzględniają bowiem rozbudowane systemy komunikacji miejskiej.

Lokalizacja Twojego mieszkania – na co będzie miała największy wpływ?

Miejsc pracy w większych miastach jest o wiele więcej niż na peryferiach. Poza tym zatrudnienie można znaleźć w różnych dzielnicach, nie zawsze zlokalizowanych blisko miejsca zamieszkania. A jak wiadomo, w godzinach szczytu na ulicach łatwo powstają korki.  Dla przykładu wielu mieszkańcom stolicy codzienny dojazd do zakładu pracy zajmuje ponad godzinę. Daleka droga i ograniczone możliwości przemieszczania się prowadzą do tego, że w aucie spędza się wówczas kilkadziesiąt godzin w miesiącu. Właśnie dlatego zależność lokalizacji a komunikacji miejskiej wydaje się być kluczowa, gdy planujemy życie w dużym mieście. Istotna jest zresztą nie tylko odległość od pracy, ale również innych ważnych miejsc, na przykład szkół, przedszkoli, aptek czy sklepów.

Wybrane przez Ciebie osiedle mieszkaniowe musi być odpowiednio skomunikowane. Jeszcze przed zakupem mieszkania dokładnie sprawdź więc trasy dojazdowe do ważnych dla Ciebie miejsc – zarówno samochodowe, jak i ewentualną komunikacją miejską. Nowoczesne inwestycje budowlane w większości biorą je pod uwagę planując lokalizację swoich mieszkań.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz