Materiał Partnera

Litery podświetlane jako nośnik reklamy

Litery podświetlane jako nośnik reklamy

Jak sama nazwa mówi, druk wielkoformatowy odnosi się do bardzo dużych powierzchni. Wyróżnić można taki, który znajduje zastosowanie wewnątrz pomieszczeń, ale i w otwartej przestrzeni. Zadrukować nim można nie tylko papier, ale też materiały wykonane z folii czy tworzywa banerowego. Choć najbardziej oczywistym zastosowaniem takiego druku jest branża reklamowa, jest to tylko jeden z wielu sposobów na wykorzystanie. Podpowiadamy więc, w jakich jeszcze dziedzinach można użyć druku wielkoformatowego.

Jak powstaje druk wielkoformatowy?

Warto na wstępie wyjaśnić, że wspomniany druk powstaje przy pomocy technik takich jak: solwentowa lub lateksowego druku wielkoformatowego. Tusze stosowane w drukarkach solwentowych sprawdzają się lepiej na zewnątrz, ponieważ są odporne na zmienne temperatury, promieniowanie ultrafioletowe oraz wilgoć. Jest to spowodowane tym, że dodawane są do nich organiczne rozpuszczalniki. Tusze atramentowe będą jednak bardziej bezpieczne dla ludzi i środowiska. 

Jak tłumaczą specjaliści z firmy Log Art Pracowania Reklamy: ,,Aby drukarnia była w stanie wyprodukować banery czy plakaty o tak dużym formacie, musi być wyposażona w odpowiedni sprzęt. Chodzi tu przede wszystkim o plotery wielkoformatowe. Są one przystosowane do drukowania w wielu rozmiarach.''

W jakich dziedzinach wykorzystuje się druk wielkoformatowy?

Druk ten kojarzy się przede wszystkim z reklamą. I słusznie– wszelkie banery czy plakaty, widoczne na wieżowcach, wykonane są właśnie techniką druku wielkoformatowego. Jest to świetna forma przekazu, ponieważ to, co jest na niej umieszczone, widać nawet z dużych odległości czy też z samochodu. Dzięki temu, że taki druk można wykonywać również na chropowatych powierzchniach, nie ma praktycznie żadnych ograniczeń co do lokalizacji danej reklamy. Warto jednak wspomnieć też o tym, że druk wielkoformatowy stosuje się w branży przemysłowej oraz budownictwie. Chodzi tu o wszelkie projekty czy plany, które dotyczą zazwyczaj, dróg, linii kolejowych niskiego i wysokiego napięcia, sieci kanalizacyjnych i innych projektów, które są tworzone na dużą skalę. Nie zapominajmy również o tym, że taki druk wykorzystywany jest podczas produkcji filmów. Właśnie tą techniką tworzone są wszelkie tła niezbędne do nagrywania scen, które odbywać się mają, na przykład w egzotycznym miejscu. Wspomniane zastosowanie dotyczy także sztuk teatralnych. Najważniejsze w druku wielkoformatowym jest to, aby był on jak najbardziej trwały, ale zarazem dobrze widoczny i wyraźny.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz