Artykuł sponsorowany

Linia do granulacji tworzyw sztucznych

Linia do granulacji tworzyw sztucznych

Proces odzysku surowców wtórnych z tworzyw sztucznych PET, czy PP, jest bardzo złożony. Składa się on między innymi na precyzyjną segregację, oczyszczanie materiałów, a także na wstępny przemiał i późniejszą granulację. To właśnie ostatni z wymienionych procesów, pozwala uzyskać finalny produkt, którym są między innymi wysokiej jakości płatki PET, w różnych wersjach kolorystycznych i o różnych rozmiarach.

Jak przebiega granulowanie?

Sam proces recyklingu np. butelek PET jest bardzo czasochłonny i wymaga od przedsiębiorstw szerokich kompetencji logistycznych. Podobnie jest z etapem końcowym, za który uznaje się granulowanie. Działanie to jest uzależnione od skalibrowanych parametrów obróbki termicznej, podczas której skompresowane cząsteczki sklejają się ze sobą, tworząc stabilne, nierozerwalne wiązania. Utwardzone produkty syntetyczne, przechodzą w późniejszym czasie bardzo zaawansowany proces cięcia na drobne nitki, które następnie rozdrabniane są na wspomniane płatki. Warto przy tym podkreślić olbrzymią zasługę nowoczesnej technologii, która ma za zadanie osuszyć, oczyścić i frakcjonować materiał, w pełni kontrolowanych, ale automatycznych procesach wytwórczych. Istotne przy tym jest to, że obecnie, aby uzyskać wysokiej jakości produkt, który może być nawet wykorzystywany w branży spożywczej (folie), a także medycynie (protezy naczyniowe), należy stosować specjalistyczne linie do granulacji tworzyw sztucznych, które wyróżniają się wysokim poziomem zapewnianej sterylności.

Linie do granulacji tworzyw sztucznych – z czego się składają?

Linie do granulacji tworzyw sztucznych to urządzenia modułowe, które mogą być w przedsiębiorstwach dostosowywane do ich przestrzeni roboczej – możliwość elastycznego ustawiania danych modułów względem siebie. Na przykładzie urządzenia PSMG110, warto zaś wyróżnić zakres roboczy i składowe danego parku technologicznego. Ten związany z granulacją tworzyw sztucznych, składa się z:

  • podajnika taśmowego do zagęszczarki – np. o szerokości taśmy 600 mm i mocy silnika 1.5 kw,
  • zagęszczarki – o liczbie 14 sztuk noży stałych, oraz z podłączeniem do aglomeratora ułatwiającego kontrolę i czyszczenie,
  • wytłaczarki jednoślimakowej – o wydajności pracy na poziomie nawet 500 kilogramów materiału na godzinę,
  • hydraulicznego, płytowego zmieniacza sit samouszczelniających,
  • urządzenia tnącego przy głowicy w mgle wodnej,
  • sita wibracyjnego,
  • wirówki z wbudowanym podajnikiem,
  • systemu odbioru granulatu – wydajność do 800 kilogramów jednorazowo!

To właśnie takie linie do granulacji tworzyw sztucznych PSMG110, posiada w swojej ofercie renomowana firma POL-SERVICE, która gwarantuje także, m.in. wytłaczarki: Metalchem 2T13/6M, Weber 12,6, czy KRAUSS-MAFFEI KMD 2-50 KK z oferty maszyn używanych, lub też wytłaczarki Compounder, których status użytkowy jest określony, jako fabrycznie nowy! 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz