Artykuł sponsorowany

Legalizacja pobytu cudzoziemców w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą

Legalizacja pobytu cudzoziemców w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą

Polska w ostatnich latach stała się bardzo atrakcyjnym krajem dla wielu cudzoziemców, zwłaszcza ze wschodu. Nie jest to jednak reguła. Wielu Niemców, czy Skandynawów, a także Turków zakłada na terenie naszego państwa wiele firm, które prężnie się rozwijają i pozytywnie wpływają na naszą gospodarkę. Zanim jednak dana działalność gospodarcza zostanie założona, cudzoziemcy muszą ubiegać się o wizę lub zezwolenie na pobyt czasowy.

Legalizacja pobytu cudzoziemców

Legalizacja pobytu cudzoziemców dotyczy osób, które nie są obywatelami, któregoś z państw Unii Europejskiej. Oznacza to, że Szwed, czy Niemiec w szybszy sposób założą w Polsce firmę, niż Rosjanin, Ukrainiec, Białorusin, czy też obywatel Turcji. Warto przy tym wiedzieć, że to właśnie cudzoziemcy ze wschodu są szczególnie zainteresowani prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie naszego kraju. Warto przy tym wiedzieć, iż wbrew stereotypom nie są to tylko firmy odzieżowe, spożywcze, czy też gastronomiczne, ale często duże spółki o profilu usługowym, handlowym, czy produkcyjnym. Zanim jednak obcokrajowcy będą mogli rozpocząć prowadzenie działalności w Polsce, muszą uzyskać zezwolenie na pobyt czasowy. To jedyna droga do uzyskania pozwolenia na założenie firmy przez cudzoziemca na terenie naszego państwa. W niektórych przypadkach jest to możliwe dzięki wizom, ale najczęściej dotyczy ona tylko i wyłącznie możliwości pobytu w związku z podjęciem pracy zarobkowej, czy też zwiedzania kraju.

Pomoc agencji dla cudzoziemców

Wielu cudzoziemców, którzy nie są obywatelami państw UE, w celu założenia działalności gospodarczej w Polsce, zgłasza się do wyspecjalizowanych agencji, profesjonalnie zajmujących się pomocą przy legalizacji pobytu obcokrajowców. Tego typu podmioty nie tylko pomagają uzyskać wizję, zezwolenie na pobyt czasowy, czy też pracę, ale także zajmują się takimi usługami jak: prowadzenie wirtualnego biura, rejestracją spółek w Polsce, rejestracją spółek za granicą (np. w Wielkiej Brytanii), a także dochodzeniem odszkodowań za wypadku komunikacyjne i wypadki przy pracy, które zdarzyły się w Polsce oraz innych państwach Unii Europejskiej. Taką agencją jest między innymi wrocławska Advonet Global M&C sp. z o.o., która obsługuje zarówno cudzoziemców, jak i Polaków w wielu różnorakich sprawach leżących u podstaw relacji międzynarodowych.

Zakładanie firmy w Polsce przez cudzoziemców

Cudzoziemiec nieposiadający wizy lub zezwolenia na pobyt czasowy w Polsce i tak może rozpocząć zakładanie działalności gospodarczej przez Internet. Wystarczy zarejestrować się i zgłosić wniosek w CEIDG, a po otrzymaniu wpisu, zwrócić się do konsulatu o wydanie wizy lub zezwolenia na pobyt czasowy w związku z otwieraniem firmy w naszym kraju. Istotne jest jednak to, że mogą to być tylko i wyłącznie przedsiębiorstwa w formie prawnej spółki komandytowej, spółki komandytowo-akcyjnej, spółki akcyjnej, czy też spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Obcokrajowiec musi również wykazać, że jego działalności pozytywnie wpłynie na gospodarkę Polski i będzie prowadzona w pełni legalnie. Warto przy tym również wiedzieć, że inne zasady otwierania działalności obowiązują właścicieli firm, które funkcjonują już w innych państwach. Otwieranie nowego oddziału zagranicznego np. korporacji, czy banku, odbywa się na całkowicie innych zasadach!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz