Materiał Partnera

Leczeniem jakich przypadłości zajmuje się ortopeda?

Leczeniem jakich przypadłości zajmuje się ortopeda?

Do gabinetu ortopedy kierują się przeważnie pacjenci, którzy wykazują problemy z narządem ruchu. To przeważnie urazy, do których zaliczyć można wszelkiego rodzaju złamania czy pęknięcia, ale też zaburzenia związane ze ścięgnami, mięśniami, stawami lub nerwami. Leczenie w dobrej przychodni ortopedycznej to gwarancja szybkiej i właściwej rekonwalescencji – w jakich konkretnie przypadkach warto wybrać tego specjalistę?

Nieprzyjemny uraz

Urazy związane z ograniczeniem możliwości ruchowych to dla każdego człowieka spore utrudnienie. Przeważnie tego typu przypadki wiążą się również ze sporym bólem, a rekonwalescencja oznaczać może długotrwałą rehabilitację i szereg badań, których wykonanie należy zlecić właśnie ortopedzie. Lekarz ten zajmie się przede wszystkim złamaniami, do których doszło np. wskutek upadku. Po wykonaniu zdjęcia RTG będzie on w stanie dokładnie ocenić, jakie leczenie należy zastosować w danej sytuacji.

Ortopeda zajmie się również pacjentami, którzy doznali zwichnięcia lub skręcenia. Może to dotyczyć m.in. kości skokowej. Specjalista będzie w stanie zaproponować optymalne leczenie w zakresie urazów dotyczących rzepki czy łąkotek – w tym przypadku najczęściej pacjenci zgłaszają niestabilność bądź uszkodzenia. Warto w takiej sytuacji udać się do renomowanego gabinetu – jeden z nich prowadzi lek. med. Leszek Jan Osipacz, który jest ortopedą z wieloletnim doświadczeniem. Będzie on w stanie pomóc pacjentom nie tylko po przebytych urazach, ale także borykających się z problemami z kręgosłupem i nie tylko.

Kłopoty z kręgosłupem

Ortopeda jest w stanie kompleksowo zająć się pacjentami, którzy wykazują wszelkie nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu kręgosłupa. Dotyczy to m.in. osób z wadami postawy – te powinny być jak najszybciej skorygowane np. poprzez rehabilitację. W gabinecie ortopedycznym diagnozowana jest skolioza, ale też lordoza czy kifoza, które są związane bezpośrednio z kręgosłupem. Do ortopedy udaje się również wielu pacjentów cierpiących na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, jego dyskopatie czy konkretne schorzenia z nim związane, w tym stenozę kanału kręgowego bądź przepuklinę dyskową. Ortopeda w każdym przypadku właściwie zdiagnozuje przypadłość i zaleci optymalne metody leczenia.

Zakres jego wiedzy medycznej obejmuje także zmiany przeciążeniowe. Powstają one wskutek nadmiernej eksploatacji poszczególnych mięśni, stawów czy kości. Do jednych z najczęściej pojawiających się wśród osób pracujących przy komputerze jest zespół cieśni kanału nadgarstka. Może być on skutecznie leczony właśnie u renomowanego ortopedy, który zajmie się również tzw. łokciem tenisisty czy ostrogami piętowymi. Lekarz o takiej specjalizacji będzie też pomocny w przypadku występowania zapalenia kaletki przedrzepkowej lub zespołu mięśnia nadgrzebieniowego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz