Artykuł sponsorowany

Leczenie wad zgryzu w Całodobowym Centrum Stomatologii

 Leczenie wad zgryzu w Całodobowym Centrum Stomatologii

Wiele osób ma wady zgryzu, nieleczone mogą prowadzić do rozwoju chorób jamy ustnej, do zaburzeń ogólnoustrojowych, głównie układu pokarmowego i nerwowego. Na szczęście wady można korygować lub niwelować nie tylko u dzieci, ale również u osób dorosłych w każdym wieku. Lekarz ortodonta z Całodobowego Centrum Stomatologii sprawdzi wadę zgryzu u pacjenta oraz dobierze odpowiednie metody leczenia.

Przyczyny wad zgryzu

Z powodu wad zgryzu cierpi według badań ponad 90% Polaków. Wynikają one z nieprawidłowości w obrębie budowy i położenia względem siebie kości szczęki i żuchwy lub zaburzenia układu łuków zębowych. Często wada jest wrodzona lub nabyta przez złe nawyki dziecka, np. ssanie kciuka. Wada może nastąpić u dziecka przez jego poród kleszczowy, twarzyczkowy. Przyczyną są również zaniedbania lub brak wiedzy rodziców, są to m.in.:

  • nieodpowiedni smoczek dla dziecka - długie ssanie powoduje deformowanie kości szczęki i żuchwy,

  • zbyt długie karmienie dziecka butelką - po 1 roku życia warto odstawić butelkę i karmić dziecko łyżeczką,

  • zbyt długie karmienie dziecka w pozycji leżącej - w tej pozycji szczęka dziecka opada do tyłu,

  • obgryzanie paznokci lub gryzienie kredek - powoduje, że przednie zęby są wysunięte do przodu.

U dorosłych pogorszenie zgryzu może być spowodowane nieprawidłowym leczeniem dentystycznym, np. źle dopasowanym wypełnieniem zębów. Wady zgryzu mogą być wywołane przez bruksizm, czyli zgrzytanie zębów, który może prowadzić do zwyrodnienia stawów szczęki, a nawet utraty zębów.Ortodonci z Całodobowego Centrum Stomatologii leczą wady zgryzu u dzieci i dorosłych. Ocenią wadę zgryzu, dobiorą właściwą metodę leczenia i aparat ortodontyczny.

Sposoby korygowania wad zgryzu

Nieleczone wady zgryzu niekorzystnie wpływają na nasz wygląd oraz obniżają nasz komfort i jakość życia. Na szczęście wady można korygować w każdym wieku. Ortodonci z Całodobowego Centrum Stomatologii decydują o metodzie leczenia po analizie wady zgryzu oraz wieku pacjenta. W celu leczenia wady ortodonta zastosuje aparat stały lub ruchomy. Pierwszy z nich składa się z pierścieni i zaczepów zwanych zamkami. Wyposażony jest w łuki, które łączą wszystkie elementy. Aparat stały jest w stanie skorygować najbardziej zaawansowane wady zgryzu, można go nosić w każdym wieku i przynosi zaskakujące efekty metamorfozy. Leczenie tym aparatem zalecane jest u osób, które mają przerwy między zębami, zęby nachodzą na siebie i mają wady takie jak: tyłozgryz, przodozgryz i zgryz otwarty. Leczenie tym aparatem trwa od 1 roku do nawet 3 lat. Aparaty ortodontyczne ruchome stosuje się najczęściej u dzieci, ale można je stosować także u dorosłych. Mają wiele korzyści, są wygodne, łatwe w obsłudze i stosunkowo tanie. Wykonane są najczęściej z akrylu, klamer, łuków śrub i sprężyn. Zadaniem elementów ruchomego aparatu jest poszerzenie łuku zębowego, przechylenie lub wychylenie zębów, przesunięcie zęba, a także odpowiednie ustawienie szczęk wobec siebie. Bardzo ważne przy aparatach ruchomych, jest regularne ich stosowanie według zaleceń lekarza ortodonty.

Opracowanie:
Warszawa, Ludna 10a
tel. 690 497 908
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz