Materiał Partnera

Leczenie problemów skórnych u dermatologa

Leczenie problemów skórnych u dermatologa

Aby zadbać o swoją skórę stosujemy różne kremy i balsamy, regularnie umawiamy się do kosmetyczki i zawsze chcemy wyglądać promiennie. Co jednak zrobić, jeśli pojawią się takie problemy skórne, z którymi kosmetyczka sobie nie poradzi? Zaskórniki to jedno, ale już trądzik, nawet ten młodzieńczy, często wymaga interwencji dermatologa i przepisania skutecznych leków i maści. A co dopiero mówić o trądziku pojawiającym się u osoby dorosłej, dojrzałej.

Działania dermatologa w leczeniu chorób skóry

Trądzik różowaty, bo o nim mowa, pojawia się głównie u kobiet w dojrzałym wieku. Powodowany jest przez łojotok i zaburzenia naczynioruchowe, a jego podłoże bywa genetyczne. Jeśli mamy cerę delikatną, skłonną do przesuszania, to ryzyko wystąpienia trądziku różowatego jest większe. Jest to przewlekły stan zapalny skóry, który objawia się w postaci rumieniowych, grudkowatych i krostkowych zmian na twarzy, zatem jeśli zauważamy, że czerwienimy się intensywnie i rumień nie schodzi w ciągu ok. 10 minut, jest to pierwszy sygnał, by udać się do specjalisty od chorób skóry. Przeważnie zmiany możemy obserwować w środkowej części twarzy, to jest na policzkach, na brodzie, nosie i czole. Początkowo mają charakter zaczerwienienia (rumień) i poszerzonych naczyń krwionośnych. W miarę zaawansowania choroby zaczynają pojawiać się grudki, a następnie białe niewielkie krostki. Nawet na tym wczesnym etapie choroby dermatologicznej warto pomyśleć o leczeniu skóry, choćby poprzez odpowiednią pielęgnację twarzy. Przebieg choroby ma charakter przewlekły, z okresami zaostrzeń i remisji. Do pielęgnacji cery o skłonnościach do trądziku różowatego poleca się kosmetyki hipoalergiczne, łagodzące i nawilżające.  

Przyczyny chorób dermatologicznych i ich leczenie

Przyczyny powstania trądziku różowatego nie są dobrze poznane, ale zalicza się do nich przede wszystkim zaburzenia naczyniowe, czyli gwałtowne rozszerzanie naczyń włosowatych w skórze twarzy pod wpływem bodźców zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych. Inną przyczyną mogą być reakcje alergiczne skóry, a także nadciśnienie tętnicze, bądź problemy żołądkowe. Winą obarcza się także stres, jako czynnik powodujący obniżenie naturalnej odporności organizmu. Leczenie zmian skórnych w gabinecie dermatologicznym Cosmea jest niestety długotrwałe, ale przynosi efekty. Wykorzystuje się do niego zarówno środki miejscowe, jak i leki doustne, które ograniczają rozwój choroby i zapobiegają powstawaniu kolejnych zmian na skórze. Rozważane mogą być także zabiegi laserowe, albo nawet chirurgiczne. Leczenie miejscowe polega na stosowaniu maści, kremów i żeli, w celu pozbycia się zmian zapalnych. Niektóre z tych maści mogą zawierać antybiotyki. Leczenie ogólne obejmuje odnalezienie i wyeliminowanie innych chorób mogących stanowić podłoże trądziku różowatego.

Opracowanie:
Gdańsk, Spichrzowa 23 lok. 2
tel. 58 320 14 04
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz