Materiał Partnera

Leczenie bólu krioterapią

Leczenie bólu krioterapią

Nowoczesna medycyna wykorzystuje dzisiaj innowacyjne technologie, które opierają się na tradycyjnych oraz naturalnych sposobach leczenia. Tak jest przede wszystkim w przypadku rehabilitacji i terapii bólu, gdzie stosowana jest krioterapia – innowacyjna metoda, która swoją siłę czerpie z naturalnych mechanizmów organizmu w kontakcie z zimnem. Krioterapia ma również zastosowanie w przypadku osób zdrowych,  dbających o swoją formę oraz u profesjonalnych sportowców.

Jaki ośrodek wybrać?

W przypadku konieczności udania się na rehabilitację warto wybierać szeroko wyspecjalizowane przychodnie posiadające wiele różnego rodzaju poradni. Jest to szczególnie ważne w przypadku walki z przewlekłymi stanami zapalnymi i czynnikami bólowymi. Lekarze z takich ośrodków, zanim zastosują odpowiednią rehabilitację, dokładnie określą stan zdrowia pacjenta – m.in. w gabinecie ortopedycznym, neurochirurgicznym, naczyniowym, a nawet ginekologicznym! Taką kompleksową opiekę zapewnia Wadowickie Centrum Medyczno Rehabilititacyjne, które słynie z nowoczesności, a także skuteczności leczenia. To tam działa między innymi Gabinet Rehabilitacji Leczniczej i Terapii Bólu prowadzony przez wysoko wykwalifikowanych i licencjonowanych terapeutów, którzy zawsze indywidualnie dobierają swoim pacjentom metody leczenia. Wśród sposobów można wymienić laseroterapię, elektroterapię, krioterapię, magnetoterapię, hydroterapię, ciepłolecznictwo, terapię manualną, kinezyterapię oraz kinesiotaping. Techniki te są  wykorzystywane w leczeniu schorzeń neurologicznych, reumatologicznych, laryngologicznych, ortopedyczno-chirurgicznych, dermatologicznych, a nawet tych związanych z medycyną estetyczną (redukcja cellulitu i rozstępów).

Na czym polega krioterapia?

Krioterapia to nic innego jak leczenie zimnem – nawet temperaturą sięgającą minus 170 stopni Celsjusza. Wyróżnia się jej dwa typu: krioterapia komorowa całego ciała bądź miejscowa przy użyciu specjalnej aparatury, którą stosuje się najczęściej na wybrane partie mięśni czy stawów. Cały proces leczenia polega na wykorzystywaniu naturalnych reakcji organizmu na zimno. Krioterapia w pierwszym etapie obkurcza naczynia krwionośne, zmniejsza przepływ krwi, żeby w drugiej fazie zabiegu mogło dojść do naturalnej reakcji obronnej organizmu, rozszerzaniu naczyń krwionośnych – zwiększa się wtedy przepływ tlenu i substancji odżywczych w organizmie. Dodatkowo, na skutek zimna wydzielają się endorfiny, które pełnią m.in. funkcję naturalnych substancji przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Krioterapia, jako terapia bólu wpływa zatem na cały układ immunologiczny, a także neurologiczny pozwalając na skuteczne – pełne lub długotrwałe – leczenie takich schorzeń jak np.: reumatyzm tkanek miękkich, obrzęki pooperacyjne, zapalenie mięśni i stawów, gorączka reumatyczna, ostre zapalenie nerwów, bóle kręgosłupa, niedowłady, gościec łuszczycowy.

Opracowanie:
Wadowice, dr. Putka 7 a
tel. 33 432 26 76
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz