Artykuł sponsorowany

Leczenie bólów głowy – neurolog Mateusz Gutkowski

 Leczenie bólów głowy – neurolog Mateusz Gutkowski

Każdy z nas choć raz zmagał się z bólem głowy. Jeśli dolegliwość sama znika i pojawia się sporadycznie, nie mamy się czy martwić. Naszą uwagę powinny zwrócić nawracające, uciążliwe bóle raz zawroty głowy, gdyż mogą one wskazywać na problemy z ośrodkowym układem nerwowym. W takiej sytuacji powinniśmy jak najszybciej udać się do gabinetu neurologa Mateusza Gutkowskiego, który zajmuje się leczeniem oraz wykrywaniem przyczyn występowania bólu głowy.

Ciągły i uciążliwy dyskomfort

Częste, nawracające bóle głowy mają ogromny i oczywiście negatywny wpływ na nasze funkcjonowanie. Utrudniają wykonywanie codzienny czynności, czy zadań w pracy. Dodatkowo obniżają nasze samopoczucie i mogą doprowadzić do problemów ze spaniem. I choć możemy zagłuszać ból głowy kolejną tabletką, powinniśmy pamiętać, że ciągły i uciążliwy dyskomfort może być objawem innej poważnej choroby, dlatego nie należy go bagatelizować.

Odpowiednią diagnozę może postawić doświadczony lekarz neurolog. To on oceni, czy bóle głowy są objawem choroby, czy są chorobą samą w sobie i powoduje je zbyt mała ilość snu, stres, zmęczenie, a nawet głód. Jak diagnozuje się ból głowy? Neurolog Mateusz Gutkowski tłumaczy, że w pierwszej kolejności należ wykonać szereg badań laboratoryjnych i obrazowych, a także wstępne badania neurologiczne. Następnie na podstawie wyników oraz przeprowadzonego wcześniej wywiadu, ocenia się sytuacje i podejmuje decyzje o możliwych sposobach leczenia.

Rodzaje bólu głowy

Aby dobrać odpowiedni rodzaj leczenie bólów głowy, należy określić jego typ. Główny podział dzieli ból głowy na dwa rodzaje:

  • Ból samoistny – nie jest on wywołany żadną chorobą. Często ma związek z nieprawidłowym wydzielaniem neuroprzekaźników. Typem bólu samoistnego jest migrena;

  • Ból wtórny – jest to ból spowodowany występowaniem choroby, najczęściej schorzenia o podłożu naczyniowym.

Oprócz wyżej wspomnianych rodzajów istnieją także pierwotne bóle głowy. Zalicza się do nich migrenę, napięciowy ból głowy oraz klasterowy ból głowy.

Kiedy warto zgłosić się do specjalisty?

Wiele osób nie podejrzewa, że dręczące ich bóle głowy to coś poważnego. Kiedy, więc powinniśmy zgłosić się do neurologa? Wśród objawów, które powinny nas zaniepokoić, znajdziemy:

  • utratę przytomności,

  • dezorientacje,

  • powiększenie jednej źrenicy,

  • zaburzenia mowy,

  • zaburzenia widzenia,

  • opadanie kącika ust.

Te oraz każde inne niepokojące nas objawy powinny skłonić nas do odwiedzenia gabinetu neurologicznego, na przykład gabinetu neurologa Mateusza Gutkowskiego.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz