Materiał Partnera

Leasing sprzętów biurowych

Leasing sprzętów biurowych

Dzisiaj każda firma z sektora przemysłowego, usługowego, czy też handlowego, wykorzystuje w swojej pracy nowoczesne sprzęty biurowe, potrzebne do drukowania, czy skanowania umów, faktur oraz szeregu dokumentów firmowych, w tym tych związanych z księgowością. Z perspektywy prowadzenia biura, ważne jest zatem to, aby było ono wyposażone w odpowiednią ilość sprzętu, gwarantującej wysoki poziom eksploatacji, a także innowacyjność ułatwiającą pracę. Niestety urządzenia takie, jak kserokopiarki, czy skanery i drukarki, nie należą do najtańszych, dlatego najlepsi dystrybutorzy stworzyli dla przedsiębiorców rozwiązania leasingowe!

Leasing dla małych firm

Leasing to bardzo opłacalne rozwiązanie dla małych firm, lub tych które dopiero rozpoczynają działanie na rynku. Pozwala on nie tylko na uzyskanie wysokich jakościowo sprzętów od najlepszych rynkowych producentów takich, jak RICOH, SAMSUNG, KYOCERA , ale również na optymalizację budżetową. Dane przedsiębiorstwo nie musi bowiem wyposażać we własnym zakresie całego biura, co może łączyć się z ogólnym kosztem przekraczającym od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Leasing, który uwzględnia opłaty miesięczne – lub inne ratalne uwzględnione w umowie – pozwala zatem na niewielkie zaangażowanie własnego kapitału, a także na optymalizację obciążeń podatkowych związanych z zakupem sprzętu i ewidencją środków trwałych. Rozwiązanie to jest zatem niesamowicie opłacalne.

Leasing dla dużych firm

Wbrew pozorom leasing sprzętów biurowych nie tylko jest korzystny dla mniejszych firm. Często korzystają z niego wielkie korporacje, banki, a nawet urzędy, szpitale oraz szkoły. Jest to podyktowane również chęcią poszukiwania oszczędności w różnych obszarach prowadzonej działalności, ale warto wspomnieć tutaj aspekt technologiczny. Umowa leasingowe najczęściej podpisuje się na kilka lat, po czym można zdecydować się na wykup danego urządzenia, lub na podpisania nowego, preferencyjnego leasingu. Opcja druga pozwala na modernizowanie technologiczne biur bez angażowania dużych nakładów finansowych, zaburzających płynność przedsiębiorstwa. Leasing zapewnia bowiem gwarancję tego, że wymieniany sprzęt będzie zaliczany do tego najwyższej generacji.

Błyskawiczne podejmowanie leasingu

Warto wiedzieć, że podejmowanie leasingu sprzętu biurowego jest znacznie prostsze, niż tego związanego z urządzeniami medycznymi, czy pojazdami. Najlepsze firmy zaliczane do dystrybutorów kserokopiarek, niszczarek, drukarek itd., gwarantują przy pośrednictwie agencji leasingowej, możliwość zawarcia umowy nawet przez Internet, zaledwie w 15 minut! Takie udogodnienie oferuje między innymi renomowana firma PROKSER. Wystarczy, że zapoznasz się z odpowiednim rozwiązaniem i umową na dedykowanej stronie www, i przejdziesz przez procedurę leasingową w intuicyjnym formularzu!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz