Materiał Partnera

Lazura do drewna - czym jest i kiedy ją stosować?

Lazura do drewna - czym jest i kiedy ją stosować?

Drewno to materiał, który przyciąga nas swoją naturalnością na wiele sposobów. To materiał ekologiczny, przyjazny dla środowiska, biodegradowalny, a każdy jego kawałek jest unikatowy. Z drewna wznosimy przeróżne konstrukcje, ale też chętnie używamy go do wykańczania obiektów od zewnątrz i wnętrz, czy do budowy przydomowych tarasów i ogrodowych zadaszeń. Jeśli zależy nam na odpowiednim zabezpieczeniu drewna, które chcemy wykorzystać, do wyboru mamy kilka różnych produktów. W naszym artykule przyjrzymy się nieco mniej znanym produktom – lazurom ochronnym do drewna stosowanego na zewnątrz.


Czym jest lazura do drewna?

Impregnaty, bejce, lakiery, czy lakierobejce do drewna to produkty, o których większość z nas gdzieś słyszała lub czytała, ale lazury do drewna to już produkty znane mniej. Lazury do drewna to produkty, które łączą w sobie zalety impregnatów i lakierobejc ochronno-dekoracyjnych. Nowoczesne lazury do drewna typu Remmers skutecznie chronią drewno przed wilgocią i tym samym przed zgnilizną, pleśnią i sinizną, glonami, przed promieniowaniem UV, które może działać szkodliwie na powierzchnię drewna nie tylko latem, a nawet przed żerowaniem os, o którym czasem zapominamy, konstruując przydomowe ogrodzenia, altany, tarasy itd.


Zastosowanie lazur do drewna w praktyce

O zastosowaniu takich produktów jak lazury do drewna najlepiej opowiadać na konkretnym przykładzie, dlatego w naszym artykule pod lupę weźmiemy produkty marki Remmers, o których opowiadają nam fachowcy z firmy TORYS z Lublina. Lazura HK-LASUR to jedna z najpopularniejszych lazur ochronnych klasy premium, która choć wnika głęboko w drewno i nie pęka, pozwala drewnu „oddychać”. To lazura oparta na rozpuszczalniku do zastosowań zewnętrznych, która jest przeznaczona do malowania statycznie nieobciążonego drewna stosowanego na zewnątrz. Można ją wykorzystywać do malowania na przykład: dachowych podbitek, desek elewacyjnych, wiat samochodowych i altan ogrodowych, szachulców, szop, palisad, pergoli, płotów, a nawet całych domów drewnianych.


Efekty uzyskiwane dzięki lazurze

W związku z tym, że lazura, której się przyglądamy, to produkt 3w1, nie ma konieczności wykonywania dodatkowego zagruntowania drewna. Jeśli zależy nam na powierzchni typowo lazurowej – wystarczy jedna warstwa produktu, jeśli natomiast chcemy uzyskać doskonałą, jedwabistą i błyszczącą powierzchnię, zalecane jest nałożenie drugiej warstwy, ale już innego produktu tej samej marki – Langzeit-Lasur UV w wersji bezbarwnej. Na koniec warto dodać, że lazury HK-LASUR dostępne są w wielu różnych naturalnych kolorach – od białego przez naturalne brązowe odcienie drewna typu dąb rustykalny, orzech, mahoń po niemalże czarny heban.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz